Profesjonaliści

KIK jako organizacja od dziesięcioleci współpracująca ze środowiskiem Polonii białoruskiej odpowiada na palące potrzeby środowiska lektorów języka polskiego i oferuje program integracyjno-szkoleniowy dla lektorów języka polskiego z Białorusi.

Działania, których celem jest podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli, wymiana doświadczeń i integracja z polskim środowiskiem zawodowym miały formę warsztatów, prezentacji, interakcji społecznych. Towarzyszyły im spotkania z przedstawicielami instytucji promujących kulturę i społeczności warszawskiego KIK.

Mamy nadzieję, że szkolenia staną się inspiracją do nowoczesnego i efektywnego nauczania języka polskiego w środowisku polonijnym w oparciu o wspólnie wypracowane programy i metody dostosowane do specyficznych potrzeb Polonii białoruskiej. Uczestnicy zostali wyposażeni w nowoczesne materiały do nauki języka polskiego, w tym w materiały wspierające naukę poprawnej wymowy, które wykorzystają w pracy na Białorusi.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczpospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl