Jak znaleźć rozsądną i mądrą kadrę, która mogłaby organizować bezpieczne spotkania i wyjazdy dla dzieci, a przy tym wspierać rozwój duchowy, intelektualny, społeczny i fizyczny swoich podopiecznych we współpracy z rodzicami? Trzeba takich wychowawców wyszszkolić!

Temu właśnie służą letnie kursy w Wąpiersku dla pomocników wychowawców i wychowawców KIK i Przymierza Rodzin.

Pomocnicy to młodzież kończąca gimnazjum lub zaczynająca liceum, która po latach spędzonych w grupach, chciałaby zostać kadrą. Uczą się organizacyjnych i prawnych podstaw organizacji obozów, zasad bezpiecznego prowadzenia zabaw, podstaw psychologii rozwojowej, dobrych praktyk wychowawczych, pierwszej pomocy oraz tego, że tylko własna wyobraźnia i energia ograniczają ich przy twórczym spędzaniu czasu z dziećmi.

Wychowawcy mają już za sobą państwowy kurs, egzamin i doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyte podczas pracy w Sekcji Rodzin, Przymierzu Rodzin, Sekcji Wigierskiej czy Santa Marii. Od specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki uczą się jak rozumieć dzieci i jak towarzyszyć im w dorastaniu zapewniając szacunek, uwagę, bezpieczeństwo i zrozumienie.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl