Słowo Prezesa (02/24)

Szanowni Państwo, Drogie Przyjaciółki i Przyjaciele,

24 lutego miną dwa lata od pełnoskalowego bestialskiego ataku Rosji na wolną Ukrainę. Od przeszło 700 dni Ukrainki i Ukraińcy, dzień w dzień stając w obronie swojej ojczyzny i Europy doświadczają niewyobrażalnego okrucieństwa. Nie możemy zapomnieć, nie możemy odwracać wzroku, nie możemy nie podejmować działań wspierających ten mężny naród.

Inwazja z jednej strony niesie tragiczne zniszczenie, z drugiej – swoiste zjednoczenie. Jak wiemy odpowiedzią naszej Klubowej społeczności na to ogromne zło, jakim jest wojna, była masa dobra i otwartości, a siostrzeństwo i braterstwo, jakie w tym czasie możemy obserwować i w którym uczestniczymy, jest powodem do zdumienia i wdzięczności. Osoby, które spotykamy w Klubie wykonały i nadal wykonują tytaniczną pracę na rzecz wsparcia naszych sióstr i braci z Ukrainy. Począwszy od pierwszej reakcji na ogromny kryzys, od zabezpieczenia podstawowych potrzeb uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy, przez ewakuacje, dostarczanie pomocy do Ukrainy, po profesjonalną pracę dziś – edukację, integrację, szkolenie, wsparcie psychologiczne, budowanie więzi między narodami.

Od pilnej odpowiedzi na kryzys do profesjonalnej pomocy i pracy humanitarnej przeszliśmy także na pograniczu polsko-białoruskim. Kolejnym etapem niesienia pomocy osobom w drodze, które utknęły w lasach na Podlasiu i na terytorium Białorusi jest utworzenie Domu Pomocy Humanitarnej. Po raz kolejny chcę wyrazić podziękowanie za wsparcie zbiórki, którą zakończymy w niedzielę, 4 lutego. Zapraszam Was, zajrzyjcie poprzez kolejne strony Informatora do wnętrza Domu i przeczytajcie, jak idą prace porządkowe i remontowe. Zaproszenie “StwórzMY Dom Pomocy Humanitarnej KIK na Podlasiu” jest wciąż aktualne.

W Klubie trwają także prace pozostałych Sekcji, Zespołów i Inicjatyw. Trwają przygotowania do obozów, rejsów, spotkań i prace nad nowymi działaniami KIK skierowanymi do tych naszych braci i sióstr najmniejszych. Wszystkie nasze społeczne zaangażowania mają wspólny mianownik ukryty pod skrótem EWA – Ewangelia w Akcji, to jest nasz punkt wyjścia, tak rozumiemy realizację naszego chrześcijańskiego powołania.
14 lutego przypada Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu, początek przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Ufam, że będzie nam dane spotkać się w tym czasie w kościele św. Marcina podczas rekolekcji i Triduum Paschalnego.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,
Jakub Kiersnowski

PS. Trwa okres rozliczeń PIT – jesteśmy niezmiernie wdzięczni każdej i każdemu z Państwa, którzy zdecydujecie się przekazać KIK-owi 1,5% swojego podatku w ramach rozliczenia PIT. Jest to wspaniały i bardzo ważny wyraz solidarności i wsparcia dla działań KIK. DziękujeMY!

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl