Słowo Prezesa (05-06/24)

Szanowne i Szanowni, Przyjaciele Klubu!

Za nami intensywne tygodnie, pełne zmian i wytężonej pracy. Pod koniec kwietnia odbyło się Walne Zebranie KIK, które rozpoczęliśmy Mszą świętą. Następnie wysłuchaliśmy przesłania ks. Andrzeja Gałki i zapoznaliśmy się ze sprawozdaniami z działalności Klubu. Wybraliśmy także nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną na kolejną dwuletnią kadencję. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się odpowiedzialności za Klub na najbliższe dwa lata oraz tym, którzy dotychczas służyli Klubowi swoim czasem, doświadczeniem a nade wszystko osobistą odpowiedzialnością. Dziękuję Joannie Święcickiej, wieloletniej prezes Klubu, Piotrowi Ciackowi, wiceprezesowi, Jackowi Cichockiemu, wiceprezesowi, Dominikowi Jaraczewskiemu skarbnikowi, Wandzie Kaczor i Bartkowi Ziołkowskiemu dotychczasowym członkom Zarządu KIK. Dziękuję również Kubie Michałowskiemu, dotychczasowemu sekretarzowi Komisji Rewizyjnej.

W swoim przesłaniu ks. Andrzej Gałka powiedział m.in., że Klub stał się wielką instytucją i ważne jest, żeby nie zatracić wspólnoty. Wspólnota jest darem bezcennym. Wspólnota jest po to, aby głosić wielkie dzieła Boga. Dlatego tym bardziej cieszy mnie nasze majowe spotkanie na KIK-PIK-NIKU. Była to piękna okazja do budowania naszej wspólnoty, czerpania radości z obecności w tak żywej i różnorodnej społeczności. Zanim rozpoczęliśmy zabawę (w tym quiz o Klubie, który znajdziecie w dalszej części Informatora) spotkaliśmy się na wspólnej Mszy, celebrując niedzielę Zesłania Ducha Świętego i prosząc o Jego dary dla nas. Dziękuję w tym miejscu wszystkim wspaniałym organizatorom tegorocznego KIKpik-niku!

Obecnie skupiamy się również na działaniach rzeczniczych i dzieleniu się wiedzą. Na granicy polsko-białoruskiej nieustannie zabiegamy o przestrzeganie praw człowieka i realizację chrześcijańskiego przesłania miłości. Uczestniczymy w rozmowach z MEN dotyczących edukacji dzieci uchodźczych. Nasza inicjatywa SzkoUA znalazła się w finałowej dziesiątce najlepszych inicjatyw edukacyjnych zgłoszonych do nagrody Przewroty Centrum Nauki Kopernik, a 6 czerwca w Reykjaviku otrzymała główną nagrodę CEB Award for Social Cohesion 2024, nagrodę Banku Rozwoju Rady Europy. Gratuluję i dziękuję wielkiej liczbie osób ze SzkoUA, KIK-u, Fundacji Ukraiński Dom, Ośrodka Edukacji Montessori, z którymi
współprowadzimy szkolny projekt oraz naszym partnerom i darczyńcom za wspólne zaangażowanie i wsparcie SzkoUA!

Mimo zachęcających do odpoczynku ciepłych dni, nie zwalniamy tempa. Trwają przygotowania do naszych wakacyjnych inicjatyw – obozów, półkolonii i rejsów. Dziękuję tak bardzo wielu osobom za zaangażowanej w te jakże ważne dla Klubu przedsięwzięcia! Bardzo serdecznie zapraszam abyśmy 16 czerwca o 11:00 spotykali się tłumnie w kościele św. Marcina. Podczas Mszy świętej będziemy dziękowali Bogu a po eucharystii już bezpośrednio ks. Andrzejowi Gałce za 30 lat posługi ks. Andrzejowi jako rektora kościoła św. Marcina.

Życzę wszystkim udanych wakacyjnych wyjazdów, dobrego odpoczynku i naładowania energii do dalszego działania dla dobra wspólnego.

Jakub Kiersnowski

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl