Słowo Prezesa (10-11/2020)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Walne Zebranie KIK wybrało we wrześniu nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną Klubu. W imieniu własnym oraz wszystkich wybranych do pełnienia tych odpowiedzialnych i zaszczytnych funkcji dziękuję za okazane zaufanie.

Za nami wymagające kilka miesięcy – zarówno w życiu każdej i każdego z nas, jak i w życiu Klubu, Kościoła, Polski i świata. Trochę o tym, co w tym czasie działo się w Klubie przeczytacie wewnątrz Informatora.

Dziś, u progu nowego, 65. roku pracy Klubu i na początku nowej kadencji Zarządu KIK jestem przekonany, że jako wspólnota Klubu Inteligencji Katolickiej powinniśmy podjąć głęboki namysł oraz co niemniej ważne, praktyczne, konkretne i wspólne działania ukierunkowane na najważniejsze wyzwania, jakie dziś stawia przed nami świat w wymiarze sacrum i profanum.

W grudniowym Informatorze podzielimy się z Wami konkretnymi planami i działaniami Zarządu na bliższy i dalszy czas pracy Klubu. Pamiętajmy jednak, że istotą działania Klubu jest bezpośrednie zaangażowanie i działanie nas samych, poszczególnych członków Klubu. Jesteśmy bowiem jako KIK stowarzyszeniem, a więc wspólnotą ludzi, nie instytucją czy fundacją o określonym jednym celu i modelu działania. Jako Zarząd chętnie wesprzemy zatem różnorakie inicjatywy wpisujące się w DNA Klubu.

Jednym ze sposób umocnienia i integracji naszej KIK-owskiej wspólnoty jest świętowanie urodzin Klubu – to już 64! Z radością zapraszam więc 24 października na urodziny KIK-u, podczas których wręczymy po raz XV doroczną nagrodę „PONTIFICI – Budowniczemu Mostów”. Członkowie Honorowi KIK stanowiący Kapitułę nagrody, po dogłębnym procesie wyłonienia laureata, podjęli jednomyślną decyzję o wyborze PONTIFEXA 2020.

W niedzielę 25 października o g. 9.30 zapraszam, także on-line, na wspólną rocznicową Mszę świętą, a w kolejne dni na inne spotkania o wymiarze formacyjnym.

W tym niezwykle wymagającym czasie dbajmy o siebie nawzajem, nośmy maseczki, zachowujmy dystans, dezynfekujmy ręce i kiedy to tylko możliwe zostańmy w domu.

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl