Słowo Prezesa (10/2021)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

W październiku jak zawsze nasz Klub wraca zdecydowanie do pracy po wakacyjnej przerwie. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania dla zarządów sekcji i wychowawców Sekcji Rodzin, Santa Marii i Sekcji Wigierskiej za trud włożony w organizację letnich obozów. O skali akcji letniej najlepiej świadczy poobozowy dodatek załączony do tego wydania Informatora.

W tym miesiącu obchodzimy 65. urodziny Klubu. Gorąco zapraszam do wspólnego świętowania. 24 października odbędzie się uroczysta Msza, tego dnia wręczymy też kolejny raz nagrodę PONTIFICI. Jest z czego się cieszyć: Klub wciąż jest miejscem, w którym dokonuje się wiele dobra (o czym przypominają sprawnie działające sekcje wychowawcze), jest forum wymiany intelektualnej (m.in. dzięki szybko rozwijającemu się Magazynowi Kontakt) i przestrzenią, w której wykluwają się ważne pomysły, takie jak inicjatywa Zranieni w Kościele.

Zarazem jako społeczność Klubu musimy wciąż na nowo orientować się w szybko zmieniającym się świecie i odpowiadać na nowe wyzwania, pielęgnując przy tym to, co stanowi jądro naszej tożsamości – wiarę, tworzenie wspólnoty i odpowiedzialność za innych. Ankieta, którą przeprowadziliśmy wśród członków Klubu w maju, jest doskonałym wstępem do zastanowienia się jaki dokładnie KIK chcemy tworzyć. Serdecznie zapraszam na spotkanie podsumowujące wyniki naszego badania i do dyskusji nad przyszłością Klubu.

Klub nie działa w próżni. Ważnym kontekstem naszej działalności jest oprócz naszej ojczyzny także Kościół. W październiku rozpoczyna się w Kościele powszechnym synod poświęcony synodalności, wspólnemu rozeznawaniu drogi przez całą wspólnotę wiernych: świeckich i duchownych. Chcemy włączyć się w ten proces, inicjując w Klubie debatę na temat przyszłości Kościoła dyskusją na temat roli świeckich i najważniejszych wyzwań dla Kościoła dzisiaj.

Serdecznie zapraszam do włączenia się we wszystkie klubowe działania!

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl