Słowo Prezesa (11/2019)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Listopad to miesiąc, w którym celebrujemy kolejne rocznice odzyskania niepodległości. Kolejny raz  stawiamy pytania o dzisiejszy obraz i sposób przeżywania patriotyzmu. Jak dziś być patriotą, jak patriotyzm rozumieć i jak go praktykować? Szukając odpowiedzi na te i inne pytania zapraszam wszystkich członków Klubu na nasze wewnątrzklubowe spotkanie-rozmowę o patriotyzmie. Na początku dyskusji własnymi refleksjami i przemyśleniami podzielą się z nami przedstawiciele/ki czterech klubowych pokoleń: Paweł Rościszewski, Joanna Święcicka, Anita Szymborska i Stanisław Zakroczymski.

Listopad jest też miesiącem, w którym wspominamy i pielęgnujemy pamięć o tych którzy wyprzedzili nas w drodze przed oblicze Boga. Ważnym wyrazem wspólnoty, którą jako Klub tworzymy jest pamięć o zmarłych. Świadectwem naszej troski i szacunku do zmarłych członków Klubu jest nawiedzenie ich miejsca ostatniego spoczynku. Jeżeli ktoś z członków KIK-u zdecydowałby się odwiedzić w tym miesiącu grób członka Klubu proszę pamiętać, że przygotowaliśmy specjalne szarfy nagrobne, które można odebrać w naszej siedzibie przy Freta i położyć na grobie jako znak naszej pamięci.

W tym miesiącu zadajemy sobie też istotne pytania w wymiarze globalnym. Klub jest partnerem ważnego wydarzenia wpisującego się w zainicjowane przez papieża Franciszka poszukiwania zasad nowej, sprawiedliwej ekonomii. Spotkanie „Ekonomia Franciszka” przygotowuje nas do ogłoszonego przez papieża kongresu w Asyżu w marcu kolejnego roku.

Wracam jeszcze myślami do październikowych urodzin Klubu oraz uroczystości wręczenia nagrody „PONTIFICI – Budowniczemu Mostów”. Dziękuję wszystkim członkom Klubu za obecność, dziękuję wielu osobom za pomoc w przygotowaniach. Dziękuję Kapitule Nagrody, naszym wspaniałym Członkom Honorowym za wybór laureatki. Dziękuję naszemu tegorocznemu Pontifexowi za obecność, za słowo, za budowanie samorządu opartego na dialogu, trosce o najsłabszych i w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Listopad pełen będzie bardzo różnych spotkań i wydarzeń a listopadowy Informator pełen jest wspomnień i zapowiedzi. Serdecznie zapraszam i na spotkania, i do lektury.

Jakub Kiersnowski

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl