Słowo Prezesa (12/2019)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

W listopadzie pożegnaliśmy naszego kochanego biskupa Bronisława. Duszpasterza KIK, który przez ponad 30 lat służył naszej KIK-owskiej wspólnocie swoją modlitwą, radą, troską i bezcennym czasem. Ksiądz Biskup był dla naszego środowiska swoistą kotwicą. Ludzie w KIK-u się zmieniali, zarządy, prezesi przychodzili i odchodzili, a biskup Bronisław był, czuwał i wskazywał nam drogę do Ojca. Miejmy Go zawsze w naszej wdzięcznej pamięci.

Przed nami grudzień, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, czas adwentu, przygotowania do radosnego przyjęcia Dzieciątka Jezus. Z pewnością pomocą w tym będą świętomarcińskie Rekolekcje Adwentowe.

Grudzień to czas, w którym bodaj najczęściej składamy życzenia członkom naszych rodzin, przyjaciołom czy znajomym. Od dawna nurtuje mnie pytanie o skuteczność takich życzeń, ile z nich jest głębokich, realnych, ile ma szanse się spełnić.

Radując się z przyjścia na świat Mesjasza, a także zapewne z uwagi na zmianę roku kalendarzowego, będziemy życzyli naszym bliskim: wytrwałości, radości, spokoju, uśmiechu, spełnienia marzeń, sukcesów czy „zwykłego” wszystkiego najlepszego. Wszystko to ważne i potrzebne doświadczenia, ufajmy, że przynajmniej w części się spełnią.

Są jednak wokół nas, bardzo blisko, osoby, dla których takie życzenia to nie lada wyzwanie. Trudno jest im być dalej wytrwałym, uśmiechniętym i zachować spokój ducha, trudno mieć marzenia, nie mówiąc już o ich spełnieniu.

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia proponuję, abyśmy w tym roku zamienili część naszych słownych
życzeń w konkretne czyny i w ten sposób uszczęśliwili nimi przynajmniej jedną „niczyją” osobę. Nie ma lepszych życzeń niż te, które się spełniają, dlatego jeżeli chociaż kilka z nich uda się urzeczywistnić wobec „zapomnianych”, pełni radości będziemy gotowi na przyjście Zbawiciela.

Schodząc z wysokiego C – musicie Państwo wiedzieć, że: w KIK-u trwa kontrola NIK-u, działań pomocowych KIK-u.

Do zobaczenia na Pasterce!

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl