Słowo Prezesa (2/2020)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Luty to czas ferii i zimowych wyjazdów. W tym okresie organizowane są obozy grup Sekcji Rodzin, trwa wytężona praca całej Sekcji; wychowawcy jak zawsze dbają o atrakcyjny i wartościowy program obozów. Życzę radosnej zabawy, dobrych doświadczeń i chwil „nic nie robienia”.

Pod koniec lutego w odniesieniu do obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau zapraszam na spotkanie o sile, znaczeniu i kulturze Pamięci w naszej codzienności.

Bardzo doceniam momenty, w których możemy cieszyć się klubową społecznością. Okazją do tego było spotkanie opłatkowe KIK. Ksiądz Kardynał składając życzenia członkom Klubu przypomniał o historycznym znaczeniu współpracy jaką Klub prowadził z Prymasem Tysiąclecia. W imieniu Klubu życzyłem Pasterzowi naszej diecezji i nam wszystkim abyśmy w rozpoczętym roku odważnie i wspólnie przemieniali nasz Kościół. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania.

W ostatnim czasie na sile przybrał konflikt związany ze zmianami w sądownictwie. Rozwiązania przyjęte w procedowanej ustawie o sądach zostały krytycznie ocenione przez środowiska prawnicze, eksperckie i akademickie. Zarząd Klubu wystosował list do wszystkich parlamentarzystów wyrażający sprzeciw wobec planowanych zmian i przypominający nauczanie Kościoła na temat zasady trójpodziału władzy i państwa prawa.

Wracam jeszcze myślami do ostatniej niedzieli stycznia, ogłoszoną przez papieża Franciszka: Niedzielą Słowa Bożego. Ustanawiając to święto, Kościół zachęca nas do uważnego czytania Pisma Świętego i wprowadzania Go w nasze życie. Jak zauważa papież Franciszek w liście ustanawiającym tę Niedzielę: „Ponieważ wiara rodzi się ze słuchania, a słuchanie jest skoncentrowane na słowie Chrystusa (…), zaproszenie, które rodzi się w tej relacji, staje się pilne i ważne, tak że wierzący muszą przeznaczyć czas na słuchanie Słowa Pana zarówno w działaniu liturgicznym, jak i modlitwie oraz refleksji osobistej.” W nadchodzącym miesiącu życzę sobie i Wam, drodzy Członkowie i Przyjaciele, wielu spotkań ze Słowem Bożym.

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl