Słowo Prezesa (2/2022)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Chociaż rok 2022 rozpoczął się już na dobre, nie miałem dotąd okazji, żeby przedstawić klubowe plany na najbliższe miesiące. Czynię to zatem teraz.

Za nami dwa lata trudnego funkcjonowania w warunkach światowej pandemii koronawirusa. Ograniczenia jakie narzuca nam epidemia, stres wywołany troską o zdrowie własne i bliskich, utrudnienia i brak stałości w wielu sferach naszego codziennego życia nie pozostają bez wpływu na nas wszystkich. Jednym z bardziej uciążliwych społecznie skutków pandemii pozostaje utrudniony kontakt z innymi ludźmi. Czasem w dość oczywisty sposób, a czasem bardzo subtelnie wpływa to na nasze relacje.

Podobnie odczuwam ten niedobór w naszym Klubie. To ze spotkań z innymi rodzą się przecież więzi, relacje, ciekawe myśli i wspólne przedsięwzięcia. To wspólnota doświadczeń jest oprócz wartości tym, co nas najmocniej spaja. Zarazem widzę potrzebę ciągłego rozwijania naszej zdolności dialogu i wspólnego tworzenia naszej społeczności.

Dlatego, korzystając z inspiracji jaką jest synodalne zaproszenie papieża Franciszka, zapraszam wszystkich do wspólnego namysłu nad naszym Kościołem podczas synodalnych spotkań w KIK-u.

Przełom roku 2021 i 2022 był dla Klubu dużym wyzwaniem. Tak jak wszyscy mierzyliśmy się z ciągłym obciążeniem, jakim dla nas wszystkich jest trudna rzeczywistość pandemii. Nieustannej uwagi wymagało wsparcie działań sekcji, a także zaangażowanie KIK-u przy granicy polsko-białoruskiej, ze szczególnym natężeniem po niezrozumiałej interwencji policji w prowadzonym przez Klub PIK-u. Po dłuższej przerwie wracamy – mam nadzieję, że na dobre – do regularnego cyklu wydawania Informatora Klubowego, a zarazem do większej regularności w życiu naszego Klubu.

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl