Słowo Prezesa (3/2020)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Marzec to wspaniały miesiąc. To czas Wielkiego Postu, w którym wezwani jesteśmy aby dokonać w naszym życiu trwałej zmiany. Zmiana nie tyle musi polegać na odbieraniu sobie tego, czego mamy w nadmiarze. Realna zmiana może być również dawaniem siebie tam, gdzie jest nas za mało – w relacjach rodzinnych, w relacji z ludźmi, w relacji ze światem. Wreszcie w relacji z Bogiem. Wielki Post to czas rezygnacji z nadmiaru i uzupełniania niedostatków aby w pełni doświadczyć Jego miłości.

W tej zmianie, w budowaniu nowych relacji, pomogą nam kwietniowe „ćwiczenia duchowe” w kościele św. Marcina. Pomocna może być również inicjatywa „Post dla Stworzenia – chrześcijanie dla Świata”, której KIK jest współorganizatorem, i o której przeczytać można na dalszych stronach Informatora.

W marcu mija rok od powołania Inicjatywy „Zranieni w Kościele”, telefonu i środowiska wsparcia dla osób skrzywdzonych przemocą seksualną przez ludzi Kościoła. W tym czasie odbyło się 50 dyżurów telefonicznych i kilkadziesiąt działań asystenckich, podczas których staraliśmy się pomóc osobom zranionym. Podsumowanie i refleksje przedstawimy podczas konferencji prasowej.

Zbliża się dzień beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zapraszam na pierwsze w Klubie spotkanie przygotowujące nas do tego wydarzenia. Zainteresowanych udziałem w uroczystej Mszy świętej beatyfikacyjnej proszę o przeczytanie komunikatu znajdującego się na 3 stronie Informatora.

Za nami czas obozów zimowych. Składam podziękowania wszystkim grupowym Kadrom za realizację w praktyce nauczania o miłości bliźniego. Papież Franciszek wskazuje, że „towarzyszenie” jest dziś jednym z najważniejszych wyzwań dla każdego chrześcijanina. Dziękuję Wam za ten przykład!

Nie wszystkim da się osobiście towarzyszyć. W ramach programu „Rodziny Aleppo” staramy się nie być obojętni wobec tych, którzy potrzebują naszej solidarności, choć są bardzo daleko. Wieści z życia w Aleppo, informacja o programie i możliwości wsparcia znajduje się na 10 stronie Informatora.

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl