Sekcja Emaus

Sekcja Emaus, która w 2014 roku obchodziła 30-lecie swojego działania, zajmuje się formacją religijną i intelektualną dorosłych, łącząc ją z comiesięcznymi Spotkaniami w Nazarecie. Są to zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat poświęcone wspólnie przeżywanemu rokowi liturgicznemu. Spotkania odbywają się na ogół w siedzibie KIK w niedziele po Mszy Świętej w kościele św. Jacka o 11:00.

Podczas Spotkań w Nazarecie zawsze obecne są: opowiadanie, inscenizacja z towarzyszeniem piosenek, zabawy muzyczno-ruchowe i prace ręczne. W trakcie Spotkań w Nazarecie rodzice i dzieci poprzez zabawę wspólnie poznają historie biblijne, ważne wydarzenia roku liturgicznego i historię Polski. Zajęcia są otwarte dla wszystkich chętnych, nie tylko dla członków Klubu.

Sekcja organizuje także comiesięczne spotkania formacyjne dla dorosłych z ojcem Perzem SJ. W ich trakcie omawiane są najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła oraz najnowsze dokumenty – encykliki, adhortacje. Raz w roku członkowie Sekcji przeżywają wspólny Dzień Skupienia.

 

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl