„Być kobietą w Kościele” – spotkanie z prof. Elżbietą Adamiak

Kiedy:
2019-09-17 - 2019-09-17 18:00
Gdzie:
siedziba KIK
"Być kobietą w Kościele" - spotkanie z prof. Elżbietą Adamiak
Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza na spotkanie „Być kobietą w Kościele” z prof. Elzbietą Adamiak – teolożką, feministką, publicystką, profesorką teologii fundamentalnej i dogmatycznej w Uniwersytecie Koblenz Landau w Niemczech, autorką. Rozmowę poprowadzi Zuzanna Radzik – teolożka, feministka, publicysta „Tygodnika Powszechnego”, autorka, członkini Zarządu Forum Dialogu.
Jak można opisać drogi którymi chodzą w Kościele kobiety? Stawianie takiego pytania niesie znamiona podejmowania zadania niewykonalnego; dróg takich jest wiele, że z pewnością nie zdołamy na naszej mapie nakreślić wszystkich. Dokumenty Kościoła mogą nam w tym pomóc też tylko do pewnego stopnia. Z owego stwierdzenia o równości wszystkich w Chrystusie wynika pewna zasada rozumienia nauki Kościoła o posłudze kobiet: o ile w nauczaniu tym nie jest zaznaczone inaczej, kieruje się ono do wszystkich członków Kościoła, zarówno mężczyzn jak i kobiet. 
(…)
Na kartach Ewangelii spotykamy kobiety, których znaczenie zwykliśmy odczytywać przez pryzmat kulturowo pojętej roli kobiety: żony, matki, pani domu. Czy nie mogą one przemówić do nas inaczej?
(Elżbieta Adamiak, „Milcząca obecność”)
O różnych drogach, postawach, potrzebach i głosie kobiet we współczesnym Kościele, porozmawiamy we wtorek 17 września o godzinie 18:00 w siedzibie KIK.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl