Cykl: współczesność. Media społecznościowe i polityka

Kiedy:
2022-02-23 - 2022-02-23 18:00
Gdzie:
ZOOM
Cykl: współczesność. Media społecznościowe i polityka

Od chwili uruchomienia pierwszego wydajnego silnika parowego przez Jamesa Watta świat coraz bardziej przyspiesza. Komentatorzy mówią o kolejnych rewolucjach technicznych i przemysłowych, a błyskawiczny rozwój naukowy i techniczny dokonuje się we wszystkich obszarach działalności i życia człowieka. Tempo, głębia i mnogość zmian oraz ich wzajemne powiązania niezwykle utrudniają jeśli nie uniemożliwiają możliwość uchwycenia obrazu całościowego kierunku jaki przyjmuje nasza cywilizacja.

Rosnący wpływ ludzi – niekiedy katastroficzny – na świat i na nas samych zmusza jednak do prób zrozumienia i wejścia w dialog ze współczesnością. Konieczne jest spojrzenie na nią przez pryzmat wartości i podjęcie poszukiwania dróg w stronę bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego świata.

Chcąc podjąć rozliczanie naszych czasów z punktu widzenia chrześcijańskich wartości zapraszamy na cykl rozmów: “Współczesność”. Podczas kolejnych spotkań będziemy podejmowali różne wątki i zagadnienia istotne dla kondycji świata i człowieka. Będziemy dbali o różnorodność perspektyw i starając się opisać rzeczywistość szukać konkretnych wskazówek dla każdego z nas.

Pierwsze spotkanie w cyklu: “Media społecznościowe i polityka” odbędzie się online w środę 23 lutego o 18:00 za pośrednictwem komunikatora ZOOM. Żeby zapisać się na spotkanie trzeba skorzystać z formularza:

www.bit. ly/3stHvHw

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl