Czuwanie przed beatyfikacją Rodziny Ulmów

Kiedy:
2023-09-08 - 2023-09-08 17:30
Gdzie:
kościół św. Marcina
Czuwanie przed beatyfikacją Rodziny Ulmów
8 września, w piątek o godz. 17:30, w kościele świętego Marcina przy ul. Piwnej w Warszawie odbędzie się Msza święta z intencją „o dobre owoce beatyfikacji Rodziny Ulmów dla Kościoła i dla Polski”.
Po Mszy rozpocznie się około 45 minutowe czuwanie przed ikoną Rodziny Ulmów, która została przygotowana specjalnie z okazji zbliżającej się beatyfikacji Rodziny Ulmów. Autorem ikony jest Mateusz Środoń.
10 września decyzją papieża Franciszka odbędą się uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów, zamordowanej w 1944 roku przez Niemców za pomoc i ukrywanie Żydów. To pierwszy w historii Kościoła przypadek, kiedy wyniesione na ołtarze będzie nie tylko małżeństwo, ale także ich dzieci, w tym jedno nienarodzone. Heroiczna postawa rodziny Ulmów, a także wielu innych Polaków, którzy w tych tragicznych latach niemieckiej okupacji potrafili postawić miłość bliźniego ponad bezpieczeństwem własnym i swoich najbliższych, jest chyba najlepszym ucieleśnieniem słów z Ewangelii według św. Jana: „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich”.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl