Dwie drogi jednego Kościoła – spotkanie z Matką Czacką i Księdzem Prymasem Stefanem Wyszyńskim

Kiedy:
2021-06-09 - 2021-06-09 20:00
Gdzie:
Profil KIK na Facebooku
Dwie drogi jednego Kościoła - spotkanie z Matką Czacką i Księdzem Prymasem Stefanem Wyszyńskim
12 września 2021 roku w Warszawie odbędzie się uroczysta beatyfikacja Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, oraz księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Kościół dając nam błogosławionych zachęca, by spojrzeć na ich życie nie jako na zamkniętą opowieść, której przyglądamy się z dystansu, lecz jako propozycję dla naszej teraźniejszości i przyszłości. Dlatego zapraszamy na spotkanie, w którego trakcie będziemy rozmawiać o Matce Czackiej i księdzu prymasie Wyszyńskim jak o naszych bliskich przyjaciołach, którzy wciąż mają nam wiele do powiedzenia. Zobaczymy jakimi drogami podróżowali do ludzi i Boga, porozmawiamy, co z ich duchowości i narzędzi, których używali w pracy dla Kościoła jest dla nas wciąż cenne oraz jak możemy skorzystać z ich mądrości w czasie dramatycznych podziałów w polskim społeczeństwie, przyspieszającej sekularyzacji i Kościoła w Polsce, który traci swój autorytet.
👉 Do rozmowy zapraszamy siostrę Albertę FSK, która przypomni nam charyzmat Dzieła Lasek i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz przesłanie Matki Czackiej dla Kościoła.
👉 Ksiądz Andrzej Gałka, doktor historii Kościoła, duszpasterz KIK, krajowy duszpasterz niewidomych i rektor kościoła św. Marcina w Warszawie, przybliży nam życie księdza prymasa Wyszyńskiego oraz opowie o kontekście społeczno-politycznym i realiach, w jakich musiał działać Kościół czasów Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Ksiądz Gałka opowie nam także historię relacji między Elżbietą Czacką, a księdzem Stefanem Wyszyńskim.
👉 Tomasz Terlikowski, dr filozofii, publicysta, razem z nami poszuka tego, co z tych dwóch dróg do świętości pozostaje szczególnie cenne i wciąż dla nas aktualne. Spróbujemy dostrzec i zrozumieć, jaką radę dla Kościoła XXI wieku mają nowi błogosławieni.
👉 Spotkanie poprowadzi Dawid Gospodarek z Katolickiej Agencji Informacyjnej.
📅 Spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2021 roku o godzinie 20.00 i będzie transmitowane na profilu KIK na Facebooku (https://www.facebook.com/KIK.warszawa) z pokoju Matki Czackiej przy Kaplicy pw. Matki Bożej Anielskiej w Laskach.
Do zobaczenia!

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl