Ekonomia Franciszka

Kiedy:
2019-11-17 - 2019-11-17 18:00
Gdzie:
SGH, Al. Niepodległości 162
Ekonomia Franciszka

W obliczu kryzysu ekonomicznego i ekologicznego papież̇ Franciszek wezwał młodych przedsiębiorców i ekonomistów z całego świata do budowania nowej ekonomii.

Na zaproszenie papieża odpowiedziało już̇ ponad 2 tys. młodych liderów nowej ekonomii i społeczeństwa obywatelskiego z 45 krajów świata i najważniejsi współcześni ekonomiści.

W ten sposób powstała Ekonomia Franciszka – międzynarodowa sieć wydarzeń́. Jej celem jest tworzenie produktywnych i praktycznych rozwiązań́ w duchu ekonomii, która opowiada się̨ po stronie życia a nie zabijania
łączy, a nie wyklucza chroni stworzenie, a nie niszczy je.

Pierwsze w Polsce wydarzenie będące częścią̨ programu Ekonomii Franciszka odbędzie się̨ w Warszawie, w niedzielę 17 listopada, o godz. 18.00 pod tytułem EKONOMIA FRANCISZKA: ODPOWIEDŹ NA KRYZYS KLIMATYCZNY?
w gmachu Szkoły Głównej Handlowej przy Al. Niepodległości 162, budynek C, róg Madalińskiego i Niepodległości..
Gośćmi specjalnymi będą̨:

Siostra Profesor Alessandra Smerilli Siostra zakonna i profesor ekonomii politycznej. Pierwsza kobieta powołana do Papieskiej Komisji Państwa Watykańskiego, pełniącego w imieniu papieża władzę ustawodawczą

Prof. Luigino Bruni, doradca ekonomiczny Benedykta XVI, Dyrektor Naukowy programu Ekonomia Franciszka.

Moderatorem spotkania będzie Rafał Woś, publicysta ekonomiczny związany m.in. z Tygodnik Powszechny.

Finałem międzynarodowego programu The Economy of Francesco będzie spotkanie w Asyżu 26-28 Marca 2020 z udziałem młodych przedsiębiorców, działaczy społecznych i ekonomistów z całego świata, m.in. Jeffreya Sachsa, Kate Raworth, Muhamada Yunusa, Stefano Zamagniego i Amartyi Sena.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl