Grupa z Dworca Zachodniego: Zorganizuj z nami Wspólne Święta!

Kiedy:
2022-12-20 - 2022-12-26
Grupa z Dworca Zachodniego: Zorganizuj z nami Wspólne Święta!
Boże Narodzenie to czas radości. To czas, który kojarzy się nam z atmosferą serdeczności, prezentów, rodzinnego ciepła, którego pragniemy wszyscy, choćby i z tą rodziną bywało różnie… Wreszcie, to czas nadziei – bo w głębi ciemnej nocy, w ubóstwie żłóbka rodzi się Światło.
Boże Narodzenie ciężko przeżywać samemu. I dlatego tą świąteczną radością i nadzieją chcemy podzielić się z naszymi znajomymi i przyjaciółmi, którzy na codzień doświadczają skrajnej biedy.
W każdy czwartek na Dworcu Zachodnim w Warszawie spotykamy się z osobami doświadczającymi bezdomności. Dziś znamy się osobiście z około 30 osobami; z większością z nich łączy nas już oparta na zaufaniu kilkuletnia relacja. Cały czas spotykamy również nowe osoby, które szukają u nas czegoś i wszystkiego. Z każdym z nich chcemy przełamać się opłatkiem, wręczyć prezent, podzielić radością Żłóbka, którą tak ciężko odczuć samotnie.
Dlatego 26 GRUDNIA (drugi już raz!) zapraszamy naszych znajomych z Dworca Zachodniego do wspólnego stołu. Razem będziemy pić gorący barszcz, opychać się sernikiem, śpiewać kolędy, rozmawiać. Podczas świątecznego Obiadu obdarujemy także naszych gości prezentami – jak kurtki, buty czy śpiwory, których bardzo potrzebują.
Ale nie damy rady zrobić tego sami! Do zorganizowania pełnego Obiadu Bożonarodzeniowego potrzebujemy Waszego wsparcia. Liczymy na Wasze wielkie serca i gotowość wspólnego zrobienia czegoś dobrego. Jak zatem można się zaangażować?
– możecie sypnąć groszem! Przede wszystkim, prosimy o pomoc finansową. Prosimy o monety i papierki. Pieniądze zebrane teraz pomogą nam nie tylko pokryć wydatki związane ze Świętami, ale umożliwią nam kontynuować nasze zaangażowanie przez cały rok. W skrócie, nawet najmniejsze wsparcie się przyda.
https://zrzutka.pl/ehtfec
– możecie coś upichcić! Oprócz wsparcia finansowego bardzo pomoże nam w organizacji obiadu pokrycie części menu świątecznego. Spokojnie, kupne też z chęcią przyjmiemy.
Jeśli ktoś chciałby pomóc nam zorganizować jedzenie na Święta, zapraszamy do wypełnienia tego formularza: https://docs.google.com/forms/d/1zel8czCtUxsPQxgsRydr1C6MmUMjr4GjamRpT8qEf_8/viewform?fbclid=IwAR0wGjIy7PCaeox5eYawOJ6EpRC355eKXzdeYnlhDkQ52fwkdiy0uw-r6Js&edit_requested=true
– możecie kupić prezent! Każdemu z naszych gości chcemy ofiarować spersonalizowany prezent, potrzebujemy zatem konkretnych, nowych rzeczy. W tym miejscu można zgłaszać się do zakupu rzeczy, o które prosili nasi znajomi z Dworca: https://docs.google.com/document/d/1lAd7KRfDUyXjh1Xh0b21At8WQXlervpYvJG3LhhTbJ0/edit?fbclid=IwAR2XJxhzZnl9Mrj2REFhtHWrxY4SM7_mgPOvn0gsoash65mwL906R1cXyBk
Oprócz tego potrzebujemy mniejszych rzeczy do uzupełniania prezentów: męskich kosmetyków (dezodoranty, szampony), bielizny (ciepłe skarpety, kalesony) czy czapek/rękawiczek.
W celu podtrzymania dalszej działalności potrzebujemy wsparcia finansowego, więc w tym miejscu jeszcze raz prosimy Was o pomoc. Za każdą pomoc z góry dziękujemy.
W razie pytań lub chęci kontaktu z nami zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/KolacjeCzwartkoweDZ.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl