Modlitwa za Ukrainę – Msza święta pod przewodnictwem ks. bp Michała Janochy

Kiedy:
2023-02-21 - 2023-02-21 18:00
Gdzie:
kościół pw. św. Jacka, ul. Freta 10
Modlitwa za Ukrainę - Msza święta pod przewodnictwem ks. bp Michała Janochy

Serdecznie zapraszamy na Mszę św. pod przewodnictwem ks. bp Michała Janochy we wtorek 21 lutego o godz. 18:00 – będzie to inauguracja Modlitwy za Ukrainę – 9 dni modlitwy o pokój.

Msza święta odbędzie się w kościele św. Jacka przy ul. Freta 10 (kościół dominikanów). Msza będzie transmitowana na kanale klasztoru na YouTube – https://bit.ly/DominikanieFretaYT

Postanowiliśmy, że ten trudny dla Ukrainy czas chcielibyśmy poświęcić na zintensyfikowaną modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Naszą intencją jest pokazanie braciom z Ukrainy, że to nasza wspólna sprawa, że postawa Ukrainy w tej wojnie napawa dumą, jesteśmy pod wrażeniem wielkiego bohaterstwa i w ten sposób chcemy okazać im naszą wdzięczność, szacunek i wsparcie – mówi dla Katolickiej Agencji Informacyjnej Anita Szymborska, dyrektor Ukraińskiej Akcji Klubu Inteligencji Katolickiej.

Trwa wojna w Ukrainie, nie chcemy być obojętni wobec cierpienia naszych braci i sióstr, dlatego zapraszamy do modlitwy o POKÓJ w Ukrainie!

Modlitwa za Ukrainę odbędzie się w dniach od 21 lutego do 1 marca 2023 roku.
Wybrane daty obejmują:
– 21.02.2023 – rocznicę dnia zwycięstwa Majdanu w 2014 r.
– 24.02.2023 – rok od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę,
– 01.03.2023 – rok od przyjęcia przez Parlament Europejski wniosku Ukrainy o przystąpienie do Unii Europejskiej.

W tych dniach chcielibyśmy ze szczególną mocą podjąć modlitwę w intencji trwałego pokoju w Ukrainie. Modlitwa w różnych formach, podjęta przez wiele wspólnot chrześcijańskich i innych wspólnot religijnych, trwać będzie 9 dni w różnych miejscach Polski i Ukrainy.
Nasza modlitwa jest także wyrazem wdzięczności za heroiczną walkę Ukrainek i Ukraińców nie tylko o wolność Ukrainy, ale i jej sąsiadów.
Wierzymy również, że wspólna modlitwa może stać się także miejscem spotkania, zrozumienia i budowania jedności w naszym kraju, który staje się jeszcze bardziej krajem wielu narodów, wyznań, kultur i tradycji.

Zapraszamy więc Was serdecznie do wspólnej modlitwy – wszystkie miejsca modlitwy zgromadzone są na stronie www.modlitwazaukraine.info.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl