Msza w intencji śp. Henryka Wujca w trzecią rocznicę śmierci.

Kiedy:
2023-08-15 - 2023-08-15 11:-00
Gdzie:
kościół św. Marcina przy ul. Piwnej.
Msza w intencji śp. Henryka Wujca w trzecią rocznicę śmierci.
We wtorek mijają 3 lata od śmierci Henryka Wujca. Tego dnia spotkamy się o 11.00 w kościele św. Marcina na mszy w intencji Henryka.
„Był człowiekiem spotkania i dialogu. Szanował adwersarzy. Nie unieważniał ich. Nigdy nie usłyszałem od niego słów pogardy o innych. Był pacyfistą w najgłębszym rozumieniu tego słowa.
Pokazał, że wiara domaga się świadectwa i że bez tego jest martwa, że bardziej niż sprawiedliwości domaga się miłosierdzia, że nie jest wojennym sztandarem, ale miejscem spotkania.
Wreszcie, że można być patriotą, synem polskiej ziemi, a w jego przypadku to jest prawie dosłowne, i troszczyć się o sąsiadów, dobrze im życzyć i wspierać ich w potrzebie. Że patriotyzm to nie deklamacje, ale codzienny wysiłek, to także szukanie prawdy o nas samych – kompletnej ze wszystkim co wzniosłe i wszystkim co trudne” – Henryka Wujca wspominał Jakub Wygnański.
Na zdjęciu mural Henryka Wujca odsłonięty 15 sierpnia 2021, w rocznicę śmierci w Galerii Tybetańskiej w Warszawie przy Rondzie (Wolnego) Tybetu na warszawskiej Woli. Autorem muralu jest Dariusz Paczkowski.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl