Nowa sekcja „Gość w Dom” – spotkanie informacyjne

Kiedy:
2023-01-31 - 2023-01-31 18:30
Gdzie:
siedziba KIK
Nowa sekcja "Gość w Dom" - spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych działalnością nowej sekcji KIK-u „Gość w Dom” odbędzie się we wtorek 31 stycznia o godzinie 18.30 w siedzibie KIK-u. 

Obszary działania nowej sekcji: pomoc humanitarna, pomoc w szukaniu mieszkań i ich urządzanie, przekazywanie uchodźcom i migrantom w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców niezbędnych do codziennego życia paczek pomocowych,  nauczanie języka polskiego, oferowanie pomocy w zakresie prawnej i psychologicznej, pomoc w szukaniu pracy, asystę w codziennym życiu, pomoc w integracji w nowym kraju, angażowanie rodzin ze środowiska KIK – w szczególności Sekcji Rodzin we wsparcie rodzin uchodźczych i migranckich w formule ”rodzina-rodzinie”, organizację spotkań z uchodźcami i migrantami, opracowywanie i pozyskiwanie informacji edukacyjnych dla instytucji zewnętrznych, inicjowanie zbiórek pieniężnych i rzeczowych, pozyskiwanie i realizacja grantów od innych instytucji.

Z Sekcją możecie kontaktować się przez mail: [email protected].

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl