Pierwsze spotkanie Grupy biblijnej: w brzuchu wieloryba, czyli wejście w głąb narracji biblijnych

Kiedy:
2022-10-13 - 2022-10-13 19:00
Gdzie:
siedziba KIK/ZOOM
Pierwsze spotkanie Grupy biblijnej: w brzuchu wieloryba, czyli wejście w głąb narracji biblijnych
Pierwsze spotkanie poświęcone będzie Księdze Jonasza. Prosimy więc, żeby wszyscy przeczytali tą Księgę przed spotkaniem (nie jest długa), a Ci co przyjdą na spotkanie do Klubu mieli ze sobą Pismo Święte i ołówki, uczestnicy przed ekranami komputerów również.
13 października (czwartek) o godz. 19 w lokalu Klubu oraz online (przez ZOOMa) odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy biblijnej im. Stanisławy Grabskiej pt.:
▪️ W BRZUCHU WIELORYBA, czyli wejście w głębię narracji biblijnych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pójść o krok dalej w czytaniu i rozumieniu Pisma Świętego poprzez wsłuchanie się w tradycję chrześcijańską i żydowską oraz kontekst historyczny tekstów biblijnych.
Spotkania poprowadzi Siostra Katarzyna Kowalska (Notre Dame de Sion), która 6 lat studiowała w szkole rabinicznej i posiada doktorat z religioznawstwa w zakresie studiów żydowskich (Leo Baeck College/the Open University w Londynie). Wykłada obecnie przedmioty związane z Judaizmem i naukami biblijnymi na Uniwersytecie w Betlejem, Harare (Zimbabwe) i Bobolanum w Warszawie. Od 20 lat zaangażowana jest w dialog międzyreligijny.
Spotkania Grupy odbywać się będą w czwartki co dwa tygodnie w wersji hybrydowej, w lokalu Klubu i przez ZOOMaWszystkich, którzy chcą uczestniczyć online w spotkaniu, prosimy o wypełnienie zgłoszenia pod tym linkiem:

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl