Porozmawiajmy w Klubie. Polacy wobec Kościoła i wiary: ćwiczenia z odnowy Kościoła

Kiedy:
2023-01-27 - 2023-01-27 18:00
Gdzie:
Sala Zamek w Fundacji Sto Pociech, piętro pod siedzibą KIK-u (ul. Freta 20/24A)

W listopadzie przedstawiliśmy wyniki badań postaw Polaków wobec wiary i Kościoła. Badania zostały zlecone przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, a ich celem jest diagnoza sytuacji Kościoła w Polsce oraz poszukiwanie odpowiedzi między innymi na pytania: czego Polacy szukają w Kościele, na jakie segmenty można podzielić polskie społeczeństwo ze względu na stosunek do Kościoła, co się stało z młodzieżą w Kościele w Polsce.

Tym razem chcemy zaprosić Członkinie i Członków KIK-u do udziału w dyskusji. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak możemy wykorzystać w praktyce wyniki zaprezentowanych w listopadzie badań. Porozmawiamy między innymi o tym, co nowego badania mówią o rzeczywistości Kościoła w Polsce i jakimi drogami może podążać wspólnota wierzących w naszym kraju.

Spotkanie podzielimy na dwie części. W pierwszej, która rozpocznie się o godzinie 18.00, udostępnimy ponownie wyniki badań dla tych z Państwa, którzy będziecie chcieli zapoznać się z ich treścią.

Dyskusję rozpoczniemy o godzinie 19.00.

Spotkanie odbędzie się w piątek 27 stycznia w sali Zamek Fundacji Sto Pociech, piętro pod siedzibą KIK-u (ul. Freta 20/24A).

Do dyskusji zapraszamy tylko Członkinie i Członków Klubu.

Przed spotkaniem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQahnLEn6Aemaok1oW-Eukxrqa2ROKQWfrdTLXrfc0gbCpSg/viewform

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl