Powrót do najprostszych pytań – spotkanie w 10. rocznicę śmierci Tadeusza Mazowieckiego

Kiedy:
2023-10-19 - 2023-10-19 18:30
Gdzie:
Siedziba KIK-u, Freta, Warszawa

28 października upłynie 10 lat od śmierci Tadeusza Mazowieckiego – pierwszego niekomunistycznego premiera Rzeczypospolitej po 1989 r., a wcześniej jednej z kluczowych postaci tworzących opozycję demokratyczną w czasach PRL. Polityka, działacza społecznego, publicysty. Jednego ze współtwórców Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie oraz współzałożyciela „Więzi”, którą przez lata prowadził jako redaktor naczelny.

Z tej okazji warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego”, we współpracy z redakcją kwartalnika „Więź” oraz warszawskim Klubem Inteligencji Katolickiej, zapraszają na spotkanie poświęcone jego pamięci.

 

Rozmowa nawiązywać będzie do tego opublikowanego pół wieku temu na łamach „Więzi” eseju. Przez pryzmat tekstu wspólnie z naszymi gośćmi – osobami, które były bliskie bohaterowi spotkania – spróbujemy nakreślić portret Tadeusza Mazowieckiego jako integralnej osoby, odwołując się do jego działalności publicznej, ale też do tego, jakim był prywatnie.

Naszymi gośćmi będą:

ks. ANDRZEJ GAŁKA – od ponad czterdziestu lat rektor kościoła św. Marcina w Warszawie, krajowy duszpasterz osób niewidomych, duszpasterz Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, doktor teologii, historyk Kościoła.

WOJCIECH MAZOWIECKI – dziennikarz, absolwent historii na UW. Pracował w “Gazecie Wyborczej” od samego początku jej istnienia, był sekretarzem redakcji i kierownikiem działu gospodarczego. Zasiadał w kierownictwie Agory. Następnie związał się z “Przekrojem”, w którym do połowy października 2007 roku szefował działowi krajowemu. Najstarszy syn Tadeusza Mazowieckiego.

MAGDALENA SKRZYŃSKA – wieloletnia współpracowniczka Tadeusza Mazowieckiego, zastępczyni koordynatorki Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie.

Dyskusję moderował będzie KONRAD STANOWICZ, koordynator Klubu „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl