ODWOŁANE Sąd: stan władzy sądowniczej w Polsce po zmianach prawa

Kiedy:
2020-01-23 - 2020-01-23 18:30
Gdzie:
siedziba KIK
ODWOŁANE Sąd: stan władzy sądowniczej w Polsce po zmianach prawa

23 stycznia 2019, godzina 17.50

Szanowni Państwo,
Z racji przedłużających się obrad trzech izb Sądu Najwyższego, po których nastąpi konferencja prasowa z udziałem mec. Wawrykiewicza, niestety musimy odwołać dzisiejsze spotkanie.
O nowym terminie będziemy informować w osobnym komunikacie.
Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do dalszego śledzenia naszych wydarzeń.

 

W ostatnich latach przyjęto szereg ustaw wpływających na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości w tym dotyczących sądów i szerzej władzy sądowniczej. Niektóre z działań i aktów prawnych stały tematem gorących debat w Polsce na forum organizacji międzynarodowych a nawet przedmiotem postępowań przed unijnymi instytucjami i trybunałami. Tych, którzy czują się zagubieni w natłoku informacji
o Sądzie Najwyższym, KRS, TSUE a także tych, którzy z łatwością poruszają się po meandrach przepisów ustawy o ustroju sądów zapraszamy na spotkanie 23 stycznia 2020 roku o godzinie 18.30 w siedzibie naszego KIK-u

Sytuację polskiego sądownictwa przedstawi mec. Michał Wawrykiewicz, adwokat specjalista, w zakresie prawa cywilnego, handlowego oraz prawa nieruchomości i inwestycji infrastrukturalnych. Ekspert zespołu parlamentarnego ds. Ładu Konstytucyjnego i Praworządności. Ekspert komisji parlamentarnej LIBE (w Parlamencie Europejskim) w trakcie przygotowywania raportu oraz w trakcie wysłuchania w PE na temat praworządności w Polsce. Pełnomocnik sędziów Sadu Najwyższego w sprawach zawisłych przed TSUE. Współzałożyciel w lipcu 2017 inicjatywy #WolneSądy oraz jeden z inicjatorów Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS, członek Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy. Wraz z pozostałymi twórcami inicjatywy #WolneSądy uhonorowany nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej za działalność publiczną w 2018 roku.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl