Spotkanie, którego nie będzie: rozmowa o uchodźcach

Kiedy:
2021-10-14 - 2021-10-14 18:00

Od kilku tygodni obserwujemy dramat migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Planowaliśmy zorganizować z tej okazji spotkanie: porozmawiać, postawić ważne pytania: o gotowość do wcielania w życie Ewangelii w złożonych sytuacjach, o roli zaufania między władzą a obywatelami, o rolę społeczeństwa obywatelskiego i Kościoła w ważnych społecznie sprawach. 

Spotkanie miało odbyć się w ramach obchodów XXI Dnia Papieskiego. Uznaliśmy, że tegoroczne hasło: Nie lękajcie się! stanowi dobry punkt wyjścia do rozważań. Zamierzaliśmy zaprosić gości reprezentujących różne wrażliwości i punkty widzenia.

Co będzie zamiast spotkania?

Zmieniająca się sytuacja spowodowała, że przed Klubem otworzyła się możliwość podjęcia konkretnych działań na rzecz wsparcia naszych bliźnich przy granicy polsko-białoruskiej. Na czym ono polega ogłosimy w dniu, w którym chcieliśmy zorganizować rozmowę o uchodźcach tj. w czwartek 14 października ok. 18:00. Zachęcamy, żeby w tym czasie śledzić internetowe kanały komunikacyjne Klubu.

Przekonani o wartości rozmowy i dialogu, spotkanie o sytuacji przy polskiej wschodniej granicy zamierzamy zorganizować w innym terminie.

Prezydium Zarządu KIK

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl