Synod i co dalej? Kościół na drodze reformy

Kiedy:
15.02.2024
Gdzie:
Freta 20/24a w Warszawie

W kwietniu 2021 roku papież Franciszek zainicjował drogę synodalną całego Ludu Bożego, która rozpoczęła się w październiku 2021 roku w każdym Kościele lokalnym, w październiku 2023 odbyło się Zgromadzenie Synodu Biskupów. Na zakończenie obrad (5 grudnia 2023 roku) członkowie Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów przyjęli Dokument, który dotyczy wytycznych i prac, które Kościół katolicki powinien podjąć do II Sesji XVI Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, ta odbędzie się w październiku bieżącego roku.

Widzimy więc, że Synod pod hasłem „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” to dopiero początek drogi, którą wyruszyć mają Kościół i ludzie z nim związani.

Razem z uczestnikami spotkania porozmawiamy o przygotowaniach, przebiegu i wnioskach płynących z Synodu. Każdy z tych etapów przynosi ciekawe doświadczenia i obserwacje, jak choćby słyszalny w debacie o Kościele głos świeckich – nie tylko hierarchów.

 

W spotkaniu wezmą udział:

ks. Mirosław Tykfer – doktor teologii fundamentalnej,

red. Edward Augustyn – dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”.

Spotkanie poprowadzi Uschi Pawlik uczestniczka spotkań alternatywnego synodu świeckich.

Spotkanie 15 lutego, godzina 18.30 , siedziba KIK-u

 

 

 

 

 

 

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl