To nie jest kraj dla rodziców? Spotkanie i warsztat

Kiedy:
8.11.2023
Gdzie:
Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie ul. Freta 20/24A
To nie jest kraj dla rodziców? Spotkanie i warsztat

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Do końca wieku liczba ludności może spaść poniżej 30 milionów. Jednocześnie na potomstwo decydują się dziś częściej zamożne kobiety z dużych miast. Czy rodzicielstwo stanie się luksusem dla bogatych? Co zrobić, by systemy opieki zdrowotnej i edukacji były bardziej przyjazne dla rodzin? Jak wspierać zdrowie psychiczne i dobrostan dzieci? Czy nowe technologie są dla nich realnym zagrożeniem?

• W dyskusji udział wezmą:

Magdalena Bigaj – medioznawczyni, założycielka i prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa (www.cyfroweobywatelstwo.pl), należy do Komitetu Dialogu Społecznego przy Krajowej Izbie Gospodarczej i rady programowej Projektu Oczyszczalnia prowadzonego przez Laboratorium „Więzi”. Zajmuje się profilaktyką e-uzależnień oraz bada wpływ internetu na jednostkę i społeczeństwo. Autorka książki „Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dziecko do życia w sieci?”. Mama trójki dzieci.

Marcin Perfuński – influencer parentingowy, dziennikarz, redaktor, tata 5 córek. W sieci znany jako SuperTata, który wykorzystuje media społecznościowe do promocji zaangażowanego rodzicielstwa, m.in. poprzez webinary, live’y, podcasty i bloga. Jest zaangażowany w wielu inicjatyw: członek Rady Doradczej Rodziców NASK, kapituły konkursu Świat Przyjazny Dziecku, ambasador programu edukacyjnego Asy Internetu, juror konkursu cyfrowego dla dzieci What’s Your Story, przewodniczący rady Fundacji Rozwoju Przez Całe Życie.

Joanna Piekarska – psychoterapeutka z Pracowni Dialogu w Warszawie, absolwentka czteroletniego Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz szkoleń w British Emotionally Focused Therapy Centre. Pracuje z młodzieżą i z dorosłymi, szczególnie z kobietami w okresie okołoporodowym, z pacjentami w depresji oraz osobami LGBTQ+. Prowadzi blog o zdrowiu psychicznym pod nazwą „Notatki terapeutyczne”.

Prowadzenie: Ewa Buczek (kwartalnik „Więź”)

• Po części dyskusyjnej rozpocznie się warsztat: „Higiena cyfrowa w rodzinie – jak wprowadzać zdrowe nawyki ekranowe w swoim domu”, który poprowadzi Magdalena Bigaj.

• Wśród uczestników spotkania rozlosowane zostaną trzy egzemplarze książki „Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dziecko do życia w sieci?” Magdaleny Bigaj!

środa, 8 listopada 2023 r., godz. 19.00

Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie

ul. Freta 20/24A

 

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl