Słowo Pani Prezes (1/2018)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Mam nadzieję, że przeżycia związane ze Świętami Bożego Narodzenia nie odejdą w niepamięć, ale będą nam towarzyszyć przez cały nadchodzący 2018 rok. Jestem przekonana, że każdy świąteczny okres – a w szczególności ten, który właśnie mija – jest nam podarowany po to, by dzięki mocy, którą on daje, łatwiej nam było stawiać czoła wyzwaniom stojącym na naszej drodze.

Wydarzenie, które wspominaliśmy w czasie Pasterki i o którym myślimy słuchając kolęd, powinniśmy oczyszczać z bajkowej, pięknej, ale często dziecinnej oprawy, by dojrzeć jego powagę, która zmieniła i zmienia świat. Bo od tego zaczęło się tak wiele wciąż jeszcze niedokończonych spraw: właśnie narodziny Jezusa stanowiły ważny impuls do odkrycia godności każdego człowieka, nawet tego, którego życie wydaje się nam niegodne, który różni się od nas, który wyznaje inne wartości, żyje w innej kulturze. To wydarzenie stoi u korzeni działań na rzecz praw ludzi upośledzonych, odrzuconych, wykluczonych, jest zachętą dla nas do angażowania się na rzecz dobra wspólnego i do obrony praw człowieka.

Mijający czas świąteczny daje nam siły, nadzieję i wiarę, że zło może zostać zwyciężone przez moc, która weszła w świat wraz z narodzeniem Jezusa.

Zgromadźmy się wszyscy na spotkaniu opłatkowym, gdzie patrząc sobie w oczy będziemy mogli złożyć życzenia i cieszyć się z naszej klubowej wspólnoty.

Zapraszam także wszystkich Członków Klubu, którzy chcieliby porozmawiać o bieżącej działalności KIK-u w tym o ostatnich oświadczeniach i listach Zarządu w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, na spotkanie, które odbędzie w środę, 10 stycznia o g. 18.30. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję w klubowym duchu porozmawiać o sposobach obecności KIK w polskim życiu publicznym.

Z okazji Nowego Roku składam Wam życzenia szczęścia, które jest czymś innym niż nawet największa przyjemność, które jest odnalezieniem sensu działania i zobaczeniem dobra, które z tego działania wynika.

Joanna Święcicka

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl