KIK

O Klubie

Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie jest stowarzyszeniem chrześcijan, w większości katolików świeckich, którzy pragną budować solidarność dla dobra wspólnego. Pojęcie inteligencji rozumiemy jako kategorię etyczną. W określeniu tym dostrzegamy wyzwanie, aby otrzymane talenty rozwijać, posiadane umiejętności doskonalić, zdobywaną wiedzę poszerzać, a wszystkim dzielić się z innymi, służąc w ten sposób dobru wspólnemu. Jako inteligencja katolicka staramy się tworzyć środowisko ożywione duchem wspólnoty i klimatem dialogu; dążymy do pogłębiania wiary, uczymy się odpowiedzialności za Kościół i za kształt chrześcijaństwa w duchu II Soboru Watykańskiego.

Naszym dążeniem jest taka przemiana otaczającego świata, aby stawał się bliższy Jezusowi Chrystusowi i jego Ewangelii. W wielu obszarach życia religijnego i społecznego współpracujemy z naszym Metropolitą i innymi biskupami. Nie jesteśmy organizacją kościelną i mimo jedności z hierarchią jesteśmy od niej niezależni. Jako organizacja pozarządowa jesteśmy również niezależni od władzy państwowej i samorządowej.

Deklaracja Klubu Inteligencji Katolickiej

Więcej o Klubie i jego historii

Ludzie KIK-u

  • Zarząd
  • Komisja Rewizyjna
  • Członkowie Honorowi

Marta Titaniec

Wiceprezes

Mateusz Luft

Wiceprezes

Jan Murawski

Sekretarz

Maria Deskur

Członek Zarządu

Wojciech Mróz

Członek Zarządu

Maria Rościszewska

Członek Zarządu

Dorota Cichocka

Członek Zarządu

Maria Środoń

Członek Zarządu

Marcin Bielecki

Członek Zarządu

Piotr M. A. Cywiński

Członek Zarządu

Maryna Czaplińska

Członkini Zarządu

Jerzy Sternicki

Członek Zarządu

Izabella Bnińska

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej

Elżbieta Jaworska

Członek Komisji Rewizyjnej

Maciej Paszewski

Członek Komisji Rewizyjnej

Krzysztof Sawicki

Członek Komisji Rewizyjnej

http://www.kik.waw.pl/wp-content/uploads/2016/02/Deklaracja-przystapienia-do-KIKu.pdf

Dokumenty

Informatory Klubowe, sprawozdania finansowe i merytoryczne z działalności KIK oraz listy otwarte można znaleźć w obszernym Archiwum.

 

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl