Słowo Pani Prezes (10/2017)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Po wakacjach, które mam nadzieję, że również Was oderwały od codziennych obowiązków, wracamy do naszej klubowej działalności. Rozpoczynający się miesiąc obfitować będzie w ważne wydarzenia. U jego początku jest uroczyste spotkanie przyjaciół w Laskach, które rozpoczyna świętowanie stulecia założenia bardzo bliskiego nam Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża (spotkanie rozpocznie się 29 września a zakończy 1 października).

W październiku rozpoczną się spotkania Dziedzińca Dialogu. Na Dziedzińcu spotkają się ludzie
o różnych poglądach, którzy w rozmowie będą szukać wspólnych celów i wartości. Mam nadzieję, że będzie to okazją do pokonywania przepaści, które – szczególnie ostatnio – dzielą różne wspólnoty, a nawet rodziny.

Jak co roku, 24 października, obchodzimy urodziny naszego Klubu w tym dniu poznamy Laureata nagrody Pontifici – Budowniczemu mostów, która po raz dwunasty będzie przyznana przez Klub „za zasługi w szerzeniu wartości dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich”. Będzie to okazja do spotkania z naszym Pontifexem i wspólnego świętowania 61. urodzin KIK-u.

Koniec października będzie okresem skłaniającym nas do wspomnień o tych, którzy już odeszli,
których groby odwiedzimy lub tylko spotkamy w modlitewnej pamięci. Gdy myślę o różnych osobach, które poznałam w Klubie, a które już od nas odeszły, to marzę o stworzeniu zbioru wspomnień o ludziach KIK-u, ludziach, którym Klub był bliski, którzy w nim działali i swoim życiem świadczyli o wartościach, które są fundamentem naszego Klubu. Do tego pomysłu będę wracać i proszę o Wasze opinie.

Joanna Święcicka

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl