Konferencja KIK-ów

Kiedy:
2016-04-01 - 2016-04-03 19:00 - 14:00
Gdzie:
Centrum Okopowa, ul. Okopowa 55, Warszawa
Konferencja KIK-ów

60. rocznica powstania Klubu Inteligencji Katolickiej jest dobrą okazją do dokonania refleksji nad misją i etosem Klubu i – szerzej – ruchu KIK-ów, nad ich powołaniem do świeckiego, obywatelskiego, ekumenicznego i publicznego zaangażowania się dla dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich w oparciu o dobrze rozpoznane prawdy Ewangelii.

Potrzeba takiej refleksji wynika także z faktu, że po kilkudziesięciu latach istnienia Klubów zmienił się Kościół, zmieniła się sytuacja społeczna w kraju, a KIK-i zdobyły dobre i złe doświadczenia w swej pracy klubowej.

Przed kilku laty zrodził się pomysł, aby zorganizować wspólną dla wszystkich Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce konferencję pod roboczym tytułem:

„Inteligencja katolicka: Skąd przychodzimy? Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Jesteśmy przekonani, że konferencja przyniesie nie tylko lepsze zrozumienie naszej tożsamości i uświadomienie nowych zadań inteligencji, ale też wzmocni wzajemne więzi między Klubami i ich przedstawicielami, obecnymi na spotkaniu.

Joanna Święcicka – prezes

Stanisław Latek – sekretarz Porozumienia KIK w Polsce


Członków naszego Klubu serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia 2016 roku w Warszawie. Chętnych do udziału prosimy o zgłaszanie się do 15 marca do Sekretariatu KIK.

Informacje szczegółowe: program konferencji, miejsce/miejsca konferencji, koszty, formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie:

www.kik.waw.pl/konferencja lub w Sekretariacie KIK.

Jakub Kiersnowski – sekretarz

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl