Spotkanie opłatkowe Klubu Inteligencji Katolickiej

Kiedy:
2019-01-13 - 2019-01-13 17:30
Spotkanie opłatkowe Klubu Inteligencji Katolickiej

Zapraszamy na tradycyjny klubowy OPŁATEK z udziałem , który odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 17.30 w kościele św. Marcina, potem przejdziemy do Domu Arcybiskupów Warszawskich podzielić się opłatkiem. 

W tym roku podczas opłatka chcemy weprzeć inicjatywę poznajcie „Ambulans z serca – Karetka dla bezdomnych”. To grupa lekarzy, ratowników i studentów medycyny, którzy zrzucili się na karetkę, umówili się na dyżury i po pracy zawodowej docierają do ludzi bytujących na ulicach, w krzakach i pustostanach.

Ludzie bezdomni często wstydzą się swoich chorób i ran i mimo bólu nie zgłaszają się do lekarzy lub wręcz przeciwnie – będąc względnie zdrowymi zgłaszają się do szpitali jak do schronisk, aby zapewnić sobie nocleg i dostęp do łazienki. Lekarze zniechęceni brakiem poważnych problemów zdrowotnych części bezdomnych pacjentów tracą serce do zajmowania się tymi, którzy naprawdę ich potrzebują. „Ambulans z serca” wypełnia tę lukę: to, co można – leczy na ulicy, jak trzeba zawozi do szpitala, współpracuje ze schroniskami i pogotowiem ratunkowym, podpowiada co zrobić warszawiakom zaniepokojonym stanem człowieka na ulicy. Lekarze pracują społecznie, ale potrzebują środków opatrunkowych.

Wesprzyjmy ich przynosząc na tegoroczny Opłatek KIK coś z listy:

▪ bandaże dziane szerokość 10 cm lub 15 cm;

▪ bandaże elastyczne;

▪ bandaże kompresyjne/uciskowe SETOPRESS;

▪ kompresy gazowe 10x10cm lub 5x5cm;

▪ gazy 0,5m2 lub 1,0m2;

▪ przylepiec włókninowy Elastopor 15 cm;

▪ środki odkażające: do ran, np. Octanisept, Mikrodacyn; do dezynfekcji higienicznej rąk np. Desderman Pure lub Sensiva; chusteczki do dezynfekcji przedmiotów, np. Mikrozid;

▪ rękawiczki nitrylowe rozm. M/L.

Zebrane dary pozbiera i przekaże lekarzom z sercem Grupa Sekcji Rodzin KIK.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl