Prof. Adam Strzembosz: Sługa Temidy – Świadek czasów

Kiedy:
2018-02-15 - 2018-02-15 19:00
Gdzie:
siedziba KIK, ul. Freta 20/24A
Prof. Adam Strzembosz: Sługa Temidy - Świadek czasów

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie i Klub Inteligencji Katolickiej zapraszają na spotkanie z autorami książki „Między prawem i sprawiedliwością”: prof. Adamem Strzemboszem i Stanisławem Zakroczymskim. Odbędzie się ono 15 lutego w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej przy ul. Freta 20/24A w Warszawie. Początek o godz. 19.

„20 grudnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Co to oznacza dla demokracji w Polsce? Na to i inne trudne pytania postaramy się odpowiedzieć wraz z zaproszonymi gośćmi – prof. Adamem Strzemboszem oraz Stanisławem Zakroczymskim. Porozmawiamy m.in. o obronie praworządności wczoraj i dziś, kształtowaniu się państwa prawa po 1989 r. oraz o życiowej drodze profesora, która może być cenną wskazówką jak zachować się przyzwoicie w trudnych czasach”.

„Między prawem i sprawiedliwością” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć głęboki spór polityczno-prawny, który podzielił dziś Polskę na pół. Nie bez powodu prof. Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego w latach 1990-1998, w ostatnich miesiącach stał się najważniejszym autorytetem protestujących w obronie niezawisłości sądów i trójpodziału władzy.

źródło – laboratorium.wiez.pl

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl