Uczmy się modlić – wprowadzenie do modlitwy głębi w kościele św. Marcina

Kiedy:
2019-12-15 - 2019-12-16 19:00
Gdzie:
kościół św. Marcina, ul. Piwna
Uczmy się modlić - wprowadzenie do modlitwy głębi w kościele św. Marcina

Tuż po naszych świętomarcińskich rekolekcjach adwentowych, w dwa wieczory – w niedzielę 15 i poniedziałek 16 grudnia o godz. 19, serdecznie zapraszam na spotkanie z o. Wojciechem Drążkiem CMM, człowiekiem głębokiej duchowości, ale też prostoty i otwartości. Od wielu lat praktykuje on tzw. modlitwę głębi w duchu nauczania trapisty o. Thomasa Keatinga.

Modlitwa może być zwykłym trwaniem w ciszy, w postawie pełnej akceptacji Bożej Obecności i Bożego działania w nas. Bez żadnych oczekiwań, bez żadnych wyobrażeń. Zupełnie bezinteresownie. Daję tylko regularnie mój czas. Jestem. Te wyznaczone momenty dnia uczą mnie, bardzo powoli, jak być cały czas w Jego Obecności.

To bardzo prosta modlitwa. Pozwala wyzbyć się wyobrażeń o Bogu, który przerasta wszystkie ludzkie wyobrażenia. Uczy bezinteresowności, pokory, prostoty. Po prostu miłości. Wymaga tylko świadomej obecności. W tym pomaga prosta metoda – modlitwy głębi. Do tej prostej modlitwy doprowadza  wiele dróg. Praktykowana była już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa przez Ojców Pustyni. Później przez mnichów w zakonach kontemplacyjnych. Ale dopiero po Soborze Watykańskim II, który zachęcał, by modlitwę kontemplacyjną przybliżyć zwykłemu człowiekowi, zaczęło się jej rozpowszechnianie. Równolegle robili to m. in. benedyktyni John Main i Laurence Freeman, jezuita Franz Jalics, trapiści William Meninger, Basil Pennington i Thomas Keating.

Serdecznie zapraszam do św. Marcina!

ksiądz Andrzej Gałka

15 XII – niedziela:

19:00 – krótkie wprowadzenie
19:15 – temat pierwszy:
Modlitwa jako relacja z Bogiem
20:00 – przerwa na głęboki oddech i coś ciepłego
20:15 – temat drugi:
Metoda modlitwy głębi;
następnie wspólna praktyka modlitwy głębi,
która zakończy pierwszy dzień wprowadzenia.

16 XII – poniedziałek:

19:00 – krótkie wprowadzenie
19:15 – temat trzeci:
Myśli i użycie świętego słowa
następnie wspólna praktyka modlitwy głębi;
20:15 – przerwa na głęboki oddech i coś ciepłego
20:30 – temat czwarty:
Rozwój relacji z Bogiem;
oraz czas na pytania i odpowiedzi.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl