Warsztaty chorału gregoriańskiego w KIK

Kiedy:
2018-11-23 - 2018-11-23 18:00
Gdzie:
siedziba KIK
Warsztaty chorału gregoriańskiego w KIK

Chorał gregoriański był przez wieki śpiewany przez zakonników i zakonnice. W znacznej większości nie byli to zawodowi muzycy, lecz pobożni chrześcijanie. A więc i my wszyscy możemy śpiewać przynajmniej od czasu do czasu utwory chorałowe, ozdabiając nimi msze i nabożeństwa. Nie ma się czego bać i nie zrzucajmy tego tylko na zawodowców ;-).

Schola Sekcji Rodzin chciałaby, aby począwszy od Adwentu, podczas klubowych Mszy (oprócz innych pieśni) były obecne śpiewy chorałowe i aby wszyscy mogli się w nie włączać. W tym celu organizujemy warsztaty, na które zapraszamy wszystkich, młodszych i starszych! Warsztaty odbędą się w piątek 23 listopada od godziny 18.30 do 20.30 w KIK-u.

 

Jak to będzie wyglądać?

– nauczymy się kilku najbardziej popularnych utworów chorałowych;

– zobaczymy jak wygląda ich tekst i notacja;

– dowiemy się kiedy pieśni powstały i jak były wykonywane.

Warsztaty poprowadzi Michał Siciarek, z zawodu muzykolog po ATK, który swego czasu intensywnie zajmował się chorałem gregoriańskim – między innymi prowadził scholę gregoriańską, która śpiewała w kościele św. Marcina.

Do zobaczenia!

Anna Siciarek

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl