Słowo Prezesa (10/2022)

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie i Przyjaciele!

Nowy rok pracy Klubu rozpoczynamy od podsumowania tego, co za nami, co wydarzyło się siłami naszej klubowej społeczności w ostatnich miesiącach, ale też spojrzenia na to, co czeka nas w najbliższym czasie. Ostatnie miesiące to dla Klubu niezwykle intensywny czas. Sytuacja w naszym kraju, a szczególnie kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej i wojna w Ukrainie, postawiła nas wszystkich wobec wyzwań, których nie tylko wielu się nie spodziewało, ale też do których nie czuliśmy się przygotowani. Jednak dzięki niezwykłej pracy i zaangażowaniu setek ludzi KIK-u, dokładnie rok temu, w październiku 2021 r. w tydzień stworzyliśmy zespół i Punkt Interwencji Kryzysowej, dzięki któremu nieustannie możemy nieść pomoc ludziom uwięzionym w lasach na polsko-białoruskiej granicy, gdzie wciąż trwa kryzys humanitarny, a chwilę później, pod koniec lutego 2022 r., w zaledwie kilka dni od inwazji Rosji na Ukrainę, stworzyliśmy kilka zespołów, dzięki którym mogliśmy i nadal możemy nieść pomoc zarówno na terytorium samej Ukrainy, jak i wspierać uchodźców, którzy dotarli do Polski. W tym czasie m.in. 11 kwietnia uruchomiliśmy Warszawską Ukraińską Szkołę – SzkoUA dla 270 uczniów, by dzieci z Ukrainy mogły kontynuować naukę w swoim ojczystym języku, 2 marca otworzyliśmy i przez 3 miesiące prowadziliśmy Hostel Interwencyjny dla uchodźców z Ukrainy bez ukraińskiego obywatelstwa, z wsparcia którego skorzystało przeszło 700 osób z 40 narodowości, prowadziliśmy ewakuacje ośrodków dla dzieci z niepełnosprawnościami z Ukrainy łącznie dla przeszło 400 dzieci, nieustannie wysyłamy pomoc humanitarną do Ukrainy, do dziś blisko 200 ton. W wakacje odbyło się nie tylko około 30 obozów Sekcji Rodzin, Wigier i Santa Marii ale również obozy i lato w mieście – WawUA dla przeszło 1000 dzieci z Ukrainy.

Chcemy Państwu o tym wszystkim opowiedzieć, dlatego zapraszamy na spotkania, o których szerzej będziemy pisać w naszych kanałach informacyjnych: na Facebooku (www.facebook.com/KIK.warszawa), w odnowionej grupie dyskusyjnej dla członków Klubu na Facebooku (https://www.facebook.com/groups/kik.warszawa/), na stronie internetowej (www.kik.waw.pl) oraz w newsletterze KIK-u, do którego subskrypcji gorąco zapraszamy (formularz zapisów znajdą Państwo na stronie internetowej Klubu). Zależy nam na Państwa obecności w codziennym życiu Klubu, dlatego chcemy wzmocnić te formy komunikacji, w których będziemy mogli się razem spotkać i wzajemnie wysłuchać, stąd też otrzymujecie Państwo Informator jedynie w formie krótkiego harmonogramu najbliższego miesiąca.

Przed nami 66. Urodziny KIK-u oraz ogłoszenie nowego Pontifexa (to już 24 października), nowy cykl Mszy klubowych w świętym Marcinie, po których odbywać się będą spotkania i rozmowy w siedzibie KIK-u, otwieramy także nowe duszpasterstwo studenckie „Chaynik” oraz Grupę biblijną im. Stanisławy Grabskiej. Organizujemy także spotkanie podsumowujące rok działania PIK-u oraz rozmowę o dotychczasowych pracach synodu o synodalności.

Do zobaczenia w Klubie!  

Jakub Kiersnowski
Prezes KIK

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl