Słowo Prezesa (4/2021)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Myślę, że wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią. Obawiamy się o zdrowie nasze i naszych bliskich. Doniesienia medialne, statystyki, komentarze budzą niepokój i lęk. Po ponad roku daje o sobie znać znużenie, czasem rezygnacja. Po raz drugi w tych trudnych warunkach przeżywaliśmy Triduum Paschalne i weszliśmy w okres wielkanocny.

Ufam, że Święta Wielkiej Nocy były dla nas wszystkich okazją do zaczerpnięcia ze studni „wody żywej”. Mam nadzieję, że spotkanie ze Zmartwychwstałym wzmocniło nas i dało nadzieję. Przed nami kolejne dni i tygodnie wymagające wysiłku i dyscypliny w imię wspólnej walki
z epidemią.

Pierwsza część tego roku była dla Zarządu KIK bardzo angażująca. Chcąc odpowiedzieć na wyzwania, jakie dzisiejsze realia stawiają przed naszym Klubem, musieliśmy podjąć szereg działań związanych z zabezpieczeniem finansowania Klubu. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy opłacili już składki członkowskie i tym, którzy wsparli Klub dodatkowymi darowiznami. W tym okresie zwracamy się z prośbą o przekazanie na rzecz Klubu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Temat pozostaje otwarty, przed nami dalsze starania w zakresie poprawy sytuacji finansowej KIK.

Zdecydowaliśmy się również na daleko idące zmiany w organizacji pracy Zarządu. Sposób pracy w zespołach merytorycznych, jaki chcemy wdrożyć, jest czymś nowym, ale mam przekonanie, że po naturalnym okresie przejściowym, dobrze wpłynie na funkcjonowanie Klubu. Więcej o tym procesie można przeczytać na stronie 3. Informatora.

Przed nami kolejna okazja do klubowych rozmów. W związku z doniesieniami o nadużyciach w zakonie dominikanów postanowiliśmy zorganizować spotkanie, żeby szerzej spojrzeć na problemy i ryzyka wynikające z relacji władzy. Te zjawiska występują oczywiście nie tylko
w Kościele, ale w duchu szczerej troski i odpowiedzialności powinniśmy postarać się je dobrze zrozumieć. Ważne w tym kontekście są oczywiście odpowiednie działania i postawa osób świeckich.

Do zobaczenia podczas klubowych spotkań!

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl