Słowo Prezesa (6/2021)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Na nadchodzące wakacje i obozy wakacyjnej naszej KIK-owskiej młodzieży; na zbliżające się dni wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich; które będą kolejnym sprawdzianem myślenia według wartości dobra wspólnego; na zbliżającą się podwójną beatyfikację Matki Elżbiety Róży Czackiej i księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, która już we wrześniu; a także na kolejne wyzwania, stojące przed nami we wspólnocie Klubu Inteligencji Katolickiej – chcę zostawić nam wszystkich słowa nowych błogosławionych:

„Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości. A narodowi potrzeba wielkości. Nie myślcie, że naród może wypełnić swoje zadanie tylko z pomocą ludzi bez wyrazu, którzy żyją byle jak, aby przeżyć, aby jakoś się odkuć, aby wykręcić się tanim kosztem; dzisiaj na uczelni profesorowi, a jutro na urzędzie czy stanowisku podjętym obowiązkom. Łatwizna życiowa jest największym wrogiem współczesnej Polski. Nie tylko niekompetencje, ale i nieuczciwość ludzi kompetentnych, wykształconych, znających swoje zadania, nawet dobrze uposażonych, może doprowadzić do straszliwej katastrofy naszej ojczyzny” (Stefan Wyszyński).

„Podstawą każdego życia uczciwego, szlachetnego, a tym bardziej pobożnego, musi być prawda. Tam, gdzie prawda jest, jest i pokora” (Elżbieta Róża Czacka).

Do zobaczenia w październiku.

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl