Każdy 1% ma znaczenie!

26 kwietnia 2016 tekst: Michal Buczek

Szanowni Państwo, Członkowie i Przyjaciele Klubu!

Prosimy o przekazanie Klubowi 1% podatku dochodowego!

1%

W tym roku pieniądze pochodzące z 1% będą przeznaczane przede wszystkim na finansowanie naszych działań na rzecz dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa (Sekcja Rodzin, Klub Żeglarski Santa Maria, Sekcja Wigierska, Sekcja Drum Bun), a także na wsparcie Klubowej pomocy dla uchodźców oraz na rozwój współpracy ze Wschodem. Są to bardzo ważne sfery naszej aktywności, wynikające wprost z naszych Klubowych wartości.

Wiemy, że Klub może liczyć na swoich Członków i Przyjaciół, dlatego zwracamy się do Państwa o pamięć przy składaniu deklaracji podatkowych za rok 2015! Zachęcamy do skorzystania z możliwości złożenia deklaracji poprzez system e-deklaracji zamieszczony na stronie Ministerstwa Finansów: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje.

 

Jak przekazać 1% podatku na KIK?

  1. Należy wyliczyć, ile wyniesie podatek  dochodowy od osób fizycznych w tym roku.
  2. W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego (w druku PIT-37 jest to dział „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”, pole nr 137) należy wpisać numer KRS Klubu: 0000034785
  3. W polu obok (dla PIT-37 będzie to pole nr 138) należy wpisać wysokość wnioskowanej kwoty. Nie może ona przekraczać 1% całej kwoty podatku.
  4. Opcjonalnie można określić szczegółowy cel na jaki przeznaczona ma być kwota (np. Zespół ds. Pomocy Uchodźcom) oraz wyrazić zgodę na przekazanie Klubowi swojego imienia i nazwiska (w druku PIT-37 pola odpowiednio 139 i 149).

Facebook - wydarzenia (6)

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl