Jak możesz wesprzeć działania KIK przy granicy polsko-białoruskiej?

29 grudnia 2021 tekst: Michal Buczek

DŁUGOFALOWA POMOC DLA MIGRANTÓW

Od października Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie prowadzi przygraniczny Punkt Interwencji Kryzysowej. Dzięki Wam mamy zapewnione już środki na funkcjonowanie PIK-u i codziennie mimo trudności nasi wolontariusze pomagają na granicy wyjeżdżając na interwencje czy zostawiając pakiety pomocowe w przygranicznych lasach. Jesteśmy Wam za to szalenie wdzięczni.

Od samego początku mówiliśmy, że nasza pomoc nie może być czysto akcyjna i że nasze zaangażowanie powinno mieć charakter długofalowy. Dobrze wiemy przecież, że dramat migrantów nie kończy się wraz z uruchomieniem procedury azylowej i z tego powodu chcemy takie osoby wspierać także na kolejnych etapach ich trudnej drogi.

CO CHCEMY ROBIĆ?

Chcemy między innymi rozpocząć stałą i mądrą współpracę z migrantami, którzy już przebywają na terenie Polski. Chcemy pomóc im w przygotowaniu się do rozpoczęcia nowego życia w Polsce m.in. poznać ich potrzeby, pomóc w nauce języka, znalezieniu mieszkań i pracy.

JAK MOŻESZ POMÓC?

Żeby móc systemowo i mądrze objąć opieką migrantów przebywającym na terenie Polski potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego. W związku z nadchodzącymi świętami Borys Fiodorowicz przekazał nam specjalnie przygotowane kartki ze swoją grafiką, przedstawiającą Pokłon Trzech Króli. Poprzez te kartki chcielibyśmy podziękować Wam za okazane wsparcie. Każda osoba, która wesprze naszą zbiórkę (https://zrzutka.pl/e39mmv) i napisze do nas na adres [email protected] otrzyma od nas taką kartkę.

Kartki można:

  • odebrać osobiście w siedzibie KIK-u w Warszawie
  • otrzymać drogą pocztową (prosimy o podanie adresu mailem)
  • odebrać osobiście na wydarzeniu JEZUS. Wystawa “Niereligijna w JEZUSie” (link do wydarzenia: https://fb.me/e/2UEHG5DdZ)

Borys Fiodorowicz jest malarzem, który w swej twórczości korzysta z chrześcijańskiej tradycji ikonograficznej do przedstawiania i komentowania współczesnych wydarzeń i wyzwań, przed którymi stoimy. Dziękujemy Borysowi Fiodorowiczowi za ten gest.

Wciąż działa także specjalny rachunek bankowy Klubu Inteligencji Katolickiej, na który można wpłacać darowizny na wsparcie naszych działań w obszarze przygranicznym.

31 1140 2062 0000 4445 3900 1010,
tytułem „darowizna na cele statutowe – granica”.

🙏 Dziękujemy za Wasze wsparcie!

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl