Jak nas widzą, czyli nowy wizerunek Klubu

04 lutego 2016 tekst: Michal Buczek

Szanowni Państwo,

W tym roku Klub Inteligencji Katolickiej skończy sześćdziesiąt lat. To doskonała okazja do wprowadzenia kilku od dawna potrzebnych zmian w „wyglądzie” KIK-u, dzięki którym łatwiej nam będzie komunikować się z otoczeniem i wizualnie przekazywać czym się zajmujemy i jacy jesteśmy. Niniejszym prezentujemy efekty rocznej pracy nad identyfikacją wizualną KIK.

Z dumą przedstawiamy odświeżone logo. Mając w pamięci trudne doświadczenie z pierwszą propozycją nowego logo KIK oraz wsłuchując się w oczekiwania dużej części członków Klubu Zarząd zdecydował się na „odświeżenie” i „unowocześnienie” dotychczasowego znaku. Nowe logo nie tylko stało się czytelniejsze, ale swoją formą, barwami i niepowtarzalnym charakterem symbolicznie przedstawia Klub jako organizację dynamiczną, podejmującą wyzwania, otwartą na nowe i zakorzenioną
w wierze. Gorąco dziękujemy agencji Skyboat za współpracę, której owocem jest odnowione logo, a wraz z nim nowe wizytówki, papier firmowy i Informator.

Przy pracy nad nowym Informatorem Klubowym staraliśmy się  zachować tradycyjny układ, poprawiając czytelność i estetykę. Ponieważ od pewnego czasu na niemal każdej stronie umieszczane były zdjęcia, zdecydowaliśmy się odtąd drukować Informator w kolorze.

Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzania nowej, od bardzo dawna wyczekiwanej strony internetowej Klubu! Przy jej tworzeniu staraliśmy się maksymalnie ułatwić odbiór i dostępność publikowanych treści oraz zapewnić odwiedzającym łatwą orientację w tym, czym zajmuje się Klub i poszczególne sekcje. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to wersja finalna. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie.
W najbliższym czasie będziemy stronę rozbudowywać, dodając kolejne funkcjonalności. Partnerem technologicznym Klubu przy tworzeniu strony jest Laboratorium EE.

Ci z Państwa, którzy otrzymują komunikaty z Klubu drogą elektroniczną, z pewnością zauważą zmienioną formę nadsyłanych przez Sekretariat wiadomości. Od tej pory, przy wysyłce dużej liczby maili, będziemy korzystali z programu FreshMail. Celem tej zmiany, poprzedzonej gruntownymi porządkami w naszej bazie adresowej, jest uproszczenie wysyłki maili oraz dostarczenie ich Państwu w czytelnej i estetycznej formie.

Dziękujemy firmie FreshMail za udostępnienie Klubowi darmowej subskrypcji swojego narzędzia do wysyłki e-maili w ramach programu wsparcia organizacji non-profit.

Mamy nadzieję, że wszystkie zmiany przypadną Państwu do gustu. Jesteśmy przekonani, że, wzmocnią promocję rozmaitych i różnorodnych projektów realizowanych w Klubie oraz  korzystnie wpłyną na sam wizerunek Klubu oraz ułatwią pracę Sekretariatowi KIK. Życzymy jak najlepszego używania.

Z wyrazami szacunku

 

W imieniu Zarządu KIK

 

Jakub Kiersnowski

Sekretarz KIK

 

Jan Murawski

Koordynator obchodów 60-lecia KIK

 

skyboat logo OK

logo-LaboratoriumEE-RGB-horizontal

freshmail_logotyp

 

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl