Karetki dla Ukrainy

19 grudnia 2022 tekst: Michal Buczek

W piątek 1️7 grudnia na przejściu granicznym w Medyce przekazaliśmy naszym partnerom w Ukrainie dwa ambulanse, które będą służyć w Wojewódzkim Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym we Lwowie-Kulparkowie. Do tej pory szpital nie posiadał żadnej karetki na ponad 1000 pacjentów, dorosłych i dzieci.

Karetki zostały wyposażone w sprzęt medyczny niezbędny dla ratowania życia. Dodatkowo karetki przewiozły materiały opatrunkowe i lekarstwa – dar od Szpitala w Tworkach pod Warszawą.

W imieniu darczyńców karetki przekazał szpitalowi Dominik Jaraczewski, skarbnik KIK-u. Po stronie ukraińskiej odebrali je Bohdan Chechotka, dyrektor szpitala we Lwowie, i Yurij Zakal, wicedyrektor szpitala. Obie karetki w sobotę bezpiecznie dotarły do Lwowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego niełatwego i bardzo potrzebnego zadania. Przede wszystkim Annie Dobrowolskiej-Górskiej, pomysłodawczyni akcji, dzięki której wokół inicjatywy zakupu i wyposażenia karetek dla Ukrainy udało się zebrać dziesiątki osób ze środowiska medycznego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do inicjatywy i wsparli ją na różnych etapach jej trwania (zbierania pieniędzy, poszukiwania pojazdów, wyposażenia, promocji w środowisku medycznym), przede wszystkim: Servier Polska, Kruk Inkaso, agencjom członkom Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej (SAR), Siepomaga.pl, Car Arena oraz profesorowi Maciejowi Banachowi, profesorowi Romanowi Danielewiczowi, profesorowi Jarosławowi J. Fedorowskiemu, profesorowi Januszowi Heitzmanowi, profesorowi Jackowi Jassemowi, profesorowi Wojciechowi Lisikowi, profesorowi Stanisławowi Stepkowskiemu, doktorowi habilitowanemu Maciejowi Romanowskiemu, profesorowi Tomaszowi Szczepańskiemu, profesorowi Marcinowi Stajszczykowi, doktorowi habilitowanemu Maciejowi Zarębińskiemu, Katarzynie Czajce, Prezes Falck Medycyna, Piotrowi Młodożeńcowi, Kancelarii KPGZ radcy prawnego Michała Modro, Polskiej Federacji Szpitali, Organizacji HOPE Exchange oraz wszystkim Darczyńcom akcji z portalu zrzutka.pl, którzy w ten sposób wsparli zakup karetek dla Ukrainy.

Za pomoc w organizacji i zaangażowanie podziękowania kierujemy także dla Piotra Siegela, Wojciecha Manna, Katarzyny Urbańskiej, Pauliny Kieszkowskiej-Knapik, Klaudii Podsiadło, Rafała Kupidury, Pawła Tyszkiewicza.

Mając nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy w tej imponującej sztafecie dobroczynności, jesteśmy przekonani, że każda i każdy z Darczyńców wniósł swoim zaangażowaniem bezcenny ładunek dobra dla walczącej o swoją wolność Ukrainy.

Zrobiliśmy to wspólnymi siłami! Dziękujemy!

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl