KIK-owskie spotkania synodalne

03 lutego 2022 tekst: Michal Buczek

Szanowni Członkowie Klubu, Drodzy Przyjaciele,

Papież Franciszek zaprosił wiernych z całego świata do wzięcia udziału w Synodzie, którego celem jest wspólny namysł nad naszym Kościołem jako wspólnotą.

Papież prosi, żebyśmy otworzyli się na Ducha Świętego, starali się usłyszeć Jego głos i żeby nasza wspólna droga synodalna była przeniknięta prawdziwym dialogiem. Jesteśmy zaproszeni do tego, żeby uczestnicząc w synodzie doświadczyć Kościoła w całej jego różnorodności i złożoności. Od kilku miesięcy ten wysiłek podejmują parafie, wspólnoty i grupy katolików na wszystkich kontynentach.

Jako KIK chcemy odpowiedzieć na zaproszenie Papieża i zastanowić się w gronie naszej klubowej wspólnoty nad postawionymi przez Kościół fundamentalnymi pytaniami. 

W związku z tym serdecznie zapraszamy całą naszą KIK-owską społeczność do wzięcia udziału w synodalnym spotkaniu, które odbędzie się w niedzielę 27 lutego. Jak będzie wyglądało nasze spotkanie? Zaczniemy Mszą Świętą o godzinie 11:00, następnie po wspólnej modlitwie do Ducha Świętego będziemy pracować w grupach nad pytaniami synodalnymi. Wnioski z moderowanych dyskusji zostaną następnie zebrane i spisane. Całe spotkanie planujemy zakończyć ok. godz. 18:30.

Żeby wziąć udział w spotkaniu należy zapisać się przez elektroniczny formularz: https://forms.gle/rFfHgXD8bma1fqDf8
lub dzwoniąc na numer sekretariatu KIK (10:00 – 18:00) 
W razie kłopotów technicznych prosimy o kontakt.

Zarezerwujcie sobie proszę ten czas w kalendarzach już teraz i przybywajcie jak najliczniej. Będziemy wdzięczni jeśli o spotkaniu poinformujecie swoich klubowych znajomych. Będzie to zupełnie unikalna i wyjątkowa okazja do spotkania i szczerej rozmowy na temat naszej kościelnej wspólnoty. 

Więcej informacji i materiałów prześlemy przed spotkaniem.

Do zobaczenia!

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl