Modlitwa o pokój w Ukrainie – Akatyst ku czci Matki Bożej

19 lipca 2023 tekst: Michal Buczek

W sobotę 22 lipca i niedzielę 23 lipca o godzinie 15.00 czasu polskiego dalszy ciąg naszej nieustającej modlitwy o trwały i sprawiedliwy pokój w Ukrainie.

Tym razem będziemy modlić się śpiewem akatystu ku czci Matki Bożej w cerkwi Radość Wszystkich Smutnych w Czarnomorsku w regionie odeskim w Ukrainie. Modlitwę będzie prowadził ks. Aleksander Bojko, dziekan okręgu owidiopolskiego. Modlitwa odbędzie się w języku starocerkiewnosłowiańskim, początek o godzinie 15.00 czasu polskiego.

Drugiego dnia, w niedzielę 23 lipca o godzinie 15.00 czasu polskiego, będziemy modlić się Akatystem do Matki Bożej w Wełykodołyńskiem, także w regionie odeskim, w kościele pw. Narodzenia Pańskiego. Modlitwie będzie przewodniczył arcyprezbiter Jarosław Mielnikow.

Bądźcie z nami w tę sobotę i niedzielę i dołączcie online do modlitwy za Ukrainę.
Transmisja modlitwy w sobotę i niedzielę odbędzie się na kanale o. Aleksandra: https://youtube.com/@tamashiiab

Czym jest inicjatywa Modlitwa za Ukrainę? W rocznicę inwazji, pod koniec lutego 2023 roku modliliśmy się za Ukrainę przez 9 dni z różnymi wspólnotami chrześcijańskimi i innymi wspólnotami religijnymi. Chcemy, aby ta modlitwa trwała i rozszerzała się. W modlitwie jest wielka moc! Obecnie proponujemy nową formułę Modlitwy za Ukrainę: rytm comiesięcznych spotkań modlitewnych transmitowanych online, abyśmy wszyscy mogli się w nią włączyć z Polski i Ukrainy, pomimo fizycznej odległości.

Więcej informacji o tej inicjatywie na stronie https://modlitwazaukraine.info/

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl