17 lutego 2019 tekst: kikadmin

Dramat targanej wojną Syrii i jej mieszkańców wstrząsnął społeczeństwem Polski i Europy. Konflikt doprowadził do największego kryzysu uchodźczego na świecie. Ponad 7,2 mln ludzi uciekło z Syrii od 2011 r., szukając jako uchodźcy schronienia w Libanie, Turcji, Jordanii, Iraku, Egipcie oraz w Europie, w tym ok. 3 mln dzieci. Konflikt w Syrii trwa już prawie 8 lat.

Nasza odpowiedź to wsparcie dla rodzin, które próbują prowadzić normalne życie w zniszczonym Aleppo. Dzięki współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Aleppo możemy dotrzeć do rodzin, które szczególnie potrzebują naszej pomocy. Siostry informują nas na bieżąco o sytuacji w mieście i dają rękojmie bezpośredniego przekazania środków potrzebującym.

W ramach programu zbieramy kwoty, które są w całości przesyłane przez Klub przelewem walutowym w dolarach amerykańskich na konto sióstr i dalej bezpośrednio przekazywane rodzinom.

Akcję wsparcia dla rodzin w Aleppo prowadzi w Klubie Marta Titaniec, członkini Zarządu KIK odpowiedzialna za programy pomocy humanitarnej i rozwojowej. Przez 8 lat była kierownikiem działu pomocy zagranicznej w Caritas Polska.

Zainteresowanych programem i chętnych do udzielenia pomocy odsyłamy na stronę internetową projektu Rodziny Aleppo:

rodzinyaleppo.kik.waw.pl

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl