Santa Maria – zimowy rejs

18 stycznia 2024 tekst: nataliarozbicka

Na przełomie 2023 i 2024 roku członkowie Santa Marii uczestniczyli w zimowym rejsie w Chorwacji. Zapraszamy do przeczytania wspomnień z tej pięknej przygody.

 

Był to wyjazd pełen przyjemnej rozrywki i wspólnego śmiechu. Ale przede wszystkim to czas, który poświęciliśmy na szkolenie i dbanie o bezpieczeństwo wśród naszych wychowawców.

Budując program na podstawie doświadczeń z ostatnich sezonów, największą uwagę położyliśmy na planowanie i przygotowanie bezpiecznej żeglugi. W kilku sesjach przeszliśmy przez: wybór miejsc noclegu i zapasowych alternatyw, analizę prognoz pogody i szacowanie ich precyzji, oraz branie pod uwagę możliwości jachtów i załóg. Rejs zakończyliśmy około dwudziestogodzinnym płynięciem zaplanowanym przez szkolące się załogi.

Pływając zarówno pośród wysp Dalmacji, jak i po otwartym morzu zatrzymywaliśmy się na kotwicach w dzikich zatokach, w małych miejskich portach, czy specjalnych marinach jachtowych. Dzięki tej różnorodności za każdym razem inaczej spędzaliśmy czas po żeglowaniu.

I nawet gdy musieliśmy przeczekać mocne wiatry, odwiedziliśmy zabytki antycznego Rzymu tocząc walki gladiatorów w amfiteatrze w Salonie i sprawdzając echo Rotundy pałacu Dioklecjana w Splicie.

Przyjechaliśmy uśmiechnięci i chętni do kolejnych działań. Zawarliśmy nowe przyjaźnie i czujemy się bardziej gotowi na nadchodzące wyzwania żeglarskie.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl