Świąteczna pomoc niewidomym

14 grudnia 2016 tekst: Michal Buczek

Szanowni Państwo,

Podobnie jak w ubiegłych latach, chcielibyśmy sprawić przyjemność naszym niewidomym przyjaciołom ze świętomarcińskiej wspólnoty i zapewnić, że pamiętamy o nich!
Już w najbliższą niedzielę grupy Skjoldungów i Pigmejów wyruszą w odwiedziny do samotnych niewidomych, a Mohikanie przygotowali na świąteczny stół piernikowe upominki podpisane braillem.

Paczki już są
W tym roku wszystkie paczki mamy już prawie gotowe. Przygotowały je rodziny Sekcji Rodzin z najmłodszych grup – Pigmejów, Hunzów oraz Plemion, a także wiele osób, które spontanicznie się do nas zgłosiły. Jak co roku w akcję włączyła się Szkoła Przymierza Rodzin z Bielan i Liceum Przymierza Rodzin z Ursynowa. Dziękujemy!

Fundusz Kulturalny można jeszcze wesprzeć
Zachęceni ubiegłorocznym powodzeniem prezentów „kulturalnych”, chcielibyśmy i w tym roku zrealizować taką formę podarunku.
Z tzw. Niewidzialnego Funduszu Kulturalnego kupiliśmy bilety na koncerty, na opery i do teatrów. Niewidomi sami zapraszali bliskie im osoby, które im towarzyszyły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedstawienia dla dzieci. Na jedno z nich grupa dzieci poszła pod opieką grupy Maorysów. Z naszych propozycji skorzystały 52 osoby!

Część pieniędzy z tego funduszu przeznaczyliśmy na potrzeby Kącika pod Wieżą – kawiarenki przy klasztorze na Piwnej, gdzie gromadzą się niewidomi i ich przyjaciele. Wsparliśmy zakup elektronicznego pianina oraz gier planszowych dostosowanych dla osób mających kłopot z widzeniem.

Piekarnik

Dla niewidomych pań mieszkających w klasztorze zorganizowaliśmy ostatnio warsztaty kulinarne. Panie są pełne zapału, by dalej uczyć się gotować i piec ciasta. Niestety nie mają ku temu warunków. Kuchnia jest słabo wyposażona, piekarnik zepsuty. Pojawiła się więc nowa potrzeba: zakup piekarnika.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć fundusz kulturalny lub zakup piekarnika, prosimy o kontakt na adres: [email protected]

Grupa Skutecznej Pomocy
Dżemila Sulkiewicz – Nowicka, Małgorzata Mańczak, Monika Łoskot

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl