Szkolenie kadr „Prowadzenie obozów i kolonii w duchu pozytywnej motywacji”

05 czerwca 2023 tekst: Michal Buczek

W weekend 20-21 maja w bazie kajakowej nad Świdrem odbyło się szkolenie pt. „Prowadzenie obozów i kolonii w duchu pozytywnej motywacji”. Wzięło w nim udział blisko 30 ukraińskich nauczycielek i przyszłych kadr, którzy podczas wakacji będą pracować jako wychowawcy i wychowawczynie na koordynowanych przez KIK obozach i koloniach.

Celem szkolenia było przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom naszego myślenia o wychowaniu oraz sprawdzonych metod pracy z dziećmi. Rozmawialiśmy m.in. o budowaniu partnerskich relacji z podopiecznymi, pozytywnej dyscyplinie i trosce o relacje w zespole kadrowym. Testowaliśmy gry integracyjne i uczyliśmy się zauważać nawzajem swoje mocne strony. To były intensywne i dobrze spędzone dwa dni, które dobrze wróżą tegorocznym wyjazdom.

Dziękujemy Szymonowi Święcickiemu, Irenie Moszyńskiej i Karolinie Strojnowskiej z KIK-u za przygotowanie świetnego szkolenia dla kadr!

Takiej oto wspaniałej ekipie KIK-owskich kadr możecie powierzyć swoje dzieci, wysyłając je na organizowane przez nas polsko-ukraińskie kolonie lub półkolonie. Dla najmłodszych przygotowaliśmy półkolonie w lesie i w kajaku, a dla nieco starszych kolonie nad jeziorem, obóz kajakowy i kilka obozów wędrownych w Beskidach.

📣 Mamy jeszcze kilka miejsc na każdy z obozów dla dzieci i młodzieży z Polski (nabór dla dzieci i młodzieży z Ukrainy został już wstrzymany). Informacje o polsko-ukraińskich wakacjach znajdziecie na stronie KIK-u. Wszystkie informacje o przygotowanych przez nas obozach wakacyjnych znajdują się w tym miejscu.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl