Turnus wypoczynkowo-terapeutyczny dla rodzin z Ukrainy, które straciły bliskich w trakcie wojny.

08 listopada 2022 tekst: Michal Buczek

Siedemdziesięcioro dzieci i dwadzieścia matek, których najbliżsi zginęli, zaginęli, zostali ranni lub wzięci do niewoli w trakcie ostatnich miesięcy zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, przyjechało na Podkarpacie, by wziąć udział w specjalnym turnusie wypoczynkowo-terapeutycznym.

Projekt przygotowaliśmy z myślą o zapewnieniu poszkodowanym przez wojnę rodzinom czasu na odpoczynek od wojennego stresu i spotkania z terapeutami. Dwutygodniowy turnus był wypełniony górskimi wycieczkami, zajęciami artystycznymi, hipoterapią i arteterapią. W minionym tygodniu nasi goście zwiedzili Kraków, gdzie spotkali się z Pierwszą Damą RP, panią Agatą Kornhauser-Dudą. Uczestnicy turnusu mogli także przez dwa tygodnie pobytu w górach skorzystać z konsultacji z ukraińskimi psychologami.

Od 2014 roku KIK cyklicznie organizuje obozy terapeutyczne i rekreacyjne dla dzieci z rodzin, które ucierpiały w wyniku wojny na Wschodzie Ukrainy. Skorzystało z nich do tej pory kilkaset dzieci i młodzieży.

Projekt realizujemy w ramach działań KIK-u na rzecz Ukrainy, we współpracy z Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego, lwowską Fundacją „Szansa na nowe życie” oraz ukraińskim Ministerstwem Polityki Społecznej.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl